Lekeniku derbi protiv Topuskog

23. rujna 2010.

Minimalnu, ali tri boda vrijednu pobjedu ostvarili su seniori Lekenika danas poslijepodne u derbiju 5. kola I. ŽNL protiv NK Topuskog. Domaćini su do pobjede došli pogotkom vodećeg strijelca Daria Turkmana u 2. poluvremenu utakmice.

Bila je to utakmica koja neće ostati dugo u sjećanju igrača i navijača, pamtit će se tri boda i sjajna akcija trojca Novosel – Kutleša – Turkman kod pobjedonosnog pogotka. I naravno, pobjeda u prvoj domaćoj utakmici u novoj sezoni nakon opsežnih radova na obnovi terena. Navijači su naravno, ponovo bili sjajna podrška.

Lekeničani su u utakmicu krenuli sa najisturenijim Turkmanom u napadu kojem se trebao pridodavati Prskalo. Od početka je bilo vidljivo da će utakmica, kako se i očekivalo biti tvrda i napeta. Gosti iz Topuskog bazirali su se na obranu svog gola i tražili šansu iz kontra napada, pa su tako u prvom djelu utakmice nekoliko puta zaprijetili domaćem vrataru Siguru. Najopasnija šansa bila je sredinom poluvremena kada je igrač gostiju iz prekida ubacio loptu u lijevu stranu šesnaesterca Lekenika, nakon čega napadač gostiju pokušava lobom, ali lopta je otišla pored desne vratnice. Domaćini su imali terensku inicijativu i loptu većim dijelom igre u svojim nogama, ali sve napade obrana Topuskog dobro je zaustavljala. Pokušavali su Novosel i Komšić okomitim loptama uposliti Turkmana u šesnestercu, ali ovaj je u svim situacijama bio blokiran kao i kod dva ubačaja Đurašina s lijevog boka. Najizglednija prilika za vodstvo domaćina bila je ona Novosela koji je sjajno opalio sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla tik iznad gola. U prvom poluvremenu, sudac je gostima pokazao tri žuta kartona, od čega dva za oštre prekršaje te jedan igraču na klupi zbog prigovora. Upravo su stalni prigovori na odluke suca, povećali nervozu na terenu. Domaćini su u prvom djelu dobili jedan žuti karton isto zbog oštre igre.

U drugo poluvrijeme, trener domaćih Vlado Horvat krenuo je sa dvije zamjene. Umjesto desnog bočnog Majstorovića, ušao je Vrhovac, a umjesto veznog Kirete, ušao je napadač Kutleša. Igra Lekenika malo se ubrzala, a dva prava napadača postala su veća prijetnja po gol gostiju. Igralo se uglavnom na polovici gostiju, koji su iz nekoliko kontri pokušali zaprijetiti po gol domaćina. I onda, u 63. minuti, nakon prekršaja igrača Topuskog na oko 35 m od gola iskosa, Novosel je izveo slobodan udarca nabacivšli loptu na drugu stativu gdje Kutleša sjajno glavom prosljeđuje loptu paralelno sa golom na prvu stativu, a Turkman iz bliza, ali iz dosta teške situacije zakucava loptu u mrežu i vodstvo od 1:0. Gosti su se žalili na prethodno dosuđeni prekršaj, a zbog prigovora sucu, “petica”  Topuskog kažnjen je i žutim kartonom. Utakmica je nastavljena u istom ritmu, a u 69. min. “desetka” Topuskog Seković opasno je uklizao na kapetana Lekenika Đurašina, za što ga sudac kaznio žutim kartonom. Kako je već imao jedan iz 1. poluvremena, Topusko je do kraja utakmice igralo sa igračem manje.  Pet minuta kasnije, dojma smo da je Lekenik ošeteće za jedenaesterac. Turkman je s lijeve strane gola gostiju dodao loptu Kutleši kojeg branič Topuskog s leđa udara po nozi, no sudac nije pokazao na bijelu točku. Do kraja utakmice, trener Horvat još je ubacio u igru Sekulića i Ičanovića, a gosti su se unatoč igraču manje, malo više otvorili i pokušali izjednačiti (u 83. im je udaljen s klupe trener Kapac zbog čestih prigovora sucu), no nisu uspjeli.  Domaći igrači na kraju su zasluženo slavili  nova tri boda i ostanak na vrhu I. ŽNL. Bravo dečki!

Zapisnik sa utakmice pogledajte ovdje.

{ 15 komentari… read them below or dodaj jedan }

ajmo lekenik!! rujan 23, 2010 u 20:00

topusko znaj,svemu je kraj..zbogom i više se ne vraćaj!!!

Odgovori

Topusko 8 rujan 23, 2010 u 21:31

hahaha hvala hvala …imate se cime i ponositi hahah… znam da necete ni ovaj komentar objaviti al nema veze haha… i takve vi igrace placate ??? na sto ste vi ponosni kakav lekenik to nije lekenik !!! doci cete vi u topusko bez brige pa jedino uz onakvo sudjenje i mozete pobjediti samo mi recite koliko ste dali onom idiotu ??? al neka doci ce sve na svoje hahah… vidimo se u topuskom a navijaci bolje da vam ne dodju tj bolje za njih pozz 😀

Odgovori

topusko rujan 23, 2010 u 21:46

1:0, strijelac: Željko Pačarek (Voloder)

Odgovori

beer boys topusko rujan 23, 2010 u 21:55

navijaci su vam bili sve samo ne sjajna podrška!
cestitke na pobjedi, zabili ste gol iz neopravdano dosuđenog prekrsaja.. nema veze, realno bi bilo nerijeseno ali mi smo zadovoljni, dali smo sto smo mogli u onakvim uvjetima.

Odgovori

lll rujan 23, 2010 u 22:26

gledam na facebooku po svim stranicama,niko nas ne voli i svi su protiv nas,svi pljuju po nama..a to je ljubomora,teška ljubomora,zato jer niko od njih neće nikada uspjeti napraviti nešto ovako sa svojim klubom..još nam je ostao sokol,njih riješimo i nema nam ravnih u ovoj ligi..MUKU MUČE DA NAS SPRIJEČE,SPRIJEČITI NAS NIKO NEĆE!!

Odgovori

lucija rujan 24, 2010 u 00:00

hvala adminu kaj je objavio ove komentare od “navijača” topuskog
1. kao vi igrate srcem. Pa ono što vi igrate nije nogomet. To je mješavina glume i borilačkih sportova. Idete đonom na našeg igrača i onda se vi previjate od boli. Pa vi ste u prvom poluvremenu pola sati ležali bezveze na travi. Odigovlačili igru tak da možda odigrate nerješeno.
2. je je kod nas igrači dobivaju milijune. Pa kaj nisi vidIo novu reklamu od nikea. Lekenik je tema. http://www.nike.hr/lekenik
3.kak može biti nerješeno realno kad vi niste došli do šesnaesterca, a kamoli zapucali siguru na gol.
4. daj molimte što nije bilo prekršaja. Di si ti gledao. A kaj je sa onim potezanjem Kutleše. Kao ono nije trebao biti penal. Sudac je odsudio solidno. Bilo bi dobro kad bi takvi suci sudili stalno.
5. u onakvim uvjetima. Na prijašnjem komentru kao htjeli ste igrati po vodi do koljena u nedjelju i nebi se bunili. A sad vam malo neravni teren je bio kriv kaj niste pobjedili.
6. Iako smo igrali slabo pobjedili smo vas, zamislite da smo igrali kak inače igramo.
7. i na kraju čime smo mi vas uvrjedili da se tak ponašate.Nismo napravili dva faula na vama. Pa nismo ni znali da su uopće navijaći Topuskog bili prisutni na toj utakmici. Prošli put ste nas tam u Topuskom htjeli gađati kamenjima. Sramota.
8. Pazite vi! Vi nama tu prijetite, kao da mi ne dođemo u bodriti naše igrače u Topusko sljedeće godine. Daj molim te.
9.MUKU MUČE DA NAS SPRIJEČE,SPRIJEČITI NAS NIKO NEĆE!!

Odgovori

znamokakvamje rujan 24, 2010 u 01:39

kako pretjerujete. Pa sudac je bio definitivno korektan, samo kaj ste vi radili budalu od njega. Ono kaj vi igrate nebute dugo. Pa vi imate u pet utakmica prek petnaest kartona. Pa danas su lekeničani ostavili srce na terenu. Svaka čast. Igre nije bilo kad su ovi ***** uletavali ko ***** nakon svakog dodavanja a i trema domaćih je bila vidljiva. Samo tak nastavite.Pozdraf

Odgovori

beer boys topusko rujan 24, 2010 u 06:43

lucija, pod uvjete sam mislio igranje u pristranog utakmici od strane sudaca, ne na teren..
Ako cemo o sansama, u prvom poluvremenu dva zicera, prvo onaj lob a druga sansa kad je naš hapo pucao preko gola sa 10 metara a sam kao duh. Napominjem da nas golman nije imao niti jednu intervenciju, odnosno ni jednu obranu. jedino sto je mirisalo na gol je bilo kad je istrcao na turkmana i uspio mu uzet loptu, jedan na jedan. to je bilo sve od vasih i nasih sansi i zato kazem da je remi realan. Mi smo po njega i dosli, a nadali se pobjedi ako uspije koja kontra. Bilo ih je nekoliko ali nedorečeno u zavrsnici. Ne znam gdje si ti vidjela tolika previjanja, utakmica je bila gruba, sta je je… Mozete i s tim biti zadovoljni jer je sudac produzio 3 minute utakmicu a trebao je bar 5-6 minuta.. Zadnjih 10 minuta ste visili,to se vidjelo.
ovaj sto kaze da su svi zavidni, daj molim te hhhh… Vi se tak nabrijavate na tu neku sminku, te sad teren, pa tribina, pa visi rang, pa placa igracima i treneru,semafor.. dajte molim vas, u ovakvim uvjetima u hrvatskoj. ja na tome nisam zavidan, naprotiv.. Mi igramo iz gušta i zabave, svi se znamo u dusu i klapa smo.
ne mozete pobiti cinjenicu da je gol pao dosao kao plod nepravednog sudjenja a sto se tice kartoniranja, sve se vidjelo.. Nama je davao za bas sve, vama za nista. A vasi obrambeni igraci su uredno laktarili u skoku a u sredini terena bilo je i grubljih prekrsaja za zuti karton. Treba igrat muski,da, ali ako imas neki kriterij onda ga primjeni na obje ekipe.
Za kraj, gotovo je samo prvo poluvrijeme, vidimo se u Topuskom na proljece 😉
I čestitam na pobjedi,naravno..

Odgovori

beer boys topusko rujan 24, 2010 u 06:46

aaaa jos nesto.. ovo o nekakvom bacanju kamenja je cista laz.. vasi navijaci su kod nas bili na tribini gdje i nasi. Ti mala tko god da jesi siris nepotrebne tenzije sa takvim izjavama. Bolje je da sutis i ostavi se praćenja nogometa, postoji i balet!!

Odgovori

me rujan 24, 2010 u 08:55

Čestitke lekeniku na pobjedi!! I većini igrača na fer i korektnoj igri, pozdrav iz Topuskog!

Odgovori

junior rujan 24, 2010 u 09:37

prva slika u ovom članku sve govori,a posebno sigurova faca,mi smo išli po pobjedu,vi po bod,mi smo svoje izborili,a vi kukajte kolko oćete!!
bravo dečki!! 😀

Odgovori

lll rujan 24, 2010 u 09:52

i za šta to sve ste dobili kartone?
3 kartona ste dobili u igri..mi 2
i jedan vam je dobio igrač na klupi..
sad imate izgovore za sve,svi su krivi osim vas,mogli ste igrat malo ofenzivnije,a ne bunker,teško ste mogli šta takvom igrom..

Odgovori

beer boys topusko rujan 24, 2010 u 13:26

mi smo igrali sa dvije špice od početka, vi sa jednom…
igrat ofenzivnije nije pametno..
mozda vas trener tako postavi kod nas, ofenzivnu igru pa cete opet ici kuci sa 3 komada!

Odgovori

Ivica rujan 24, 2010 u 16:01

ma pustite ove iz topuskog, prije 8-9 godina tamo su suci dobivali šibom po leđima kad su izlazili iz igrališta. Pozdrav iz Gornje Gračenice

Odgovori

Đuro rujan 26, 2010 u 18:40

bravo decki,igra moze puno puno bolje,posto nam nisu mogli nista tukli su nas,i zasluzili su sve nase pjesme ( “uvrede”). proljece ce donijeti situaciju u kojoj se necemo boriti sa topuskom,jer topusko nije kvalitetna ekipa i ima puno boljih,prema tome biti ce manje tenzija i bolji rezultat za lekenik. ajmoo decki!

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: