Pobjeda za sedmi gostujući bod

4. rujna 2010.

Seniori Lekenika pobijedili su u trećem kolu Moslavac u Popovači sa 4:2. Upisali su tako nove gostujuće bodove na trećoj utakmici nove sezone van Lekenika. Sa sedam bodova i dalje su u vrhu I. ŽNL što je odličan start u novu sezonu. Dva gola postigao je Prskalo, te po jedan Novosel i mladi T. Sekulić kojemu je ovo prvijenac u debiju u službenoj utakmici za Lekenik. Bravo dečki!!!

U 9. minuti pokazalo se u kojem će smjeru ići utakmica. Mato Jurić laktom udara Kutlešu iako je lopta bila na drugoj strani. Glavni sudac nije vidio tu situaciju, ali na reakciju pomoćnog suca kaznio je i krivog i nedužnog. Ipak, ubrzo nakon toga, majstorija lekeničke “desetke”. Tekla je 11. minuta kada je Prskalo primio loptu na dvadeset metara i smjestio loptu pod prečku. Prekrasan pogodak Prskala. Momčad Lekenika je nastavila dobrom igrom, stvarali su prilike, ali ono najvažnije, nisu zatresli mrežu domaćih. Turkman je bio u najizglednijim situacijama. Momčad Moslavca igrala grubo, a sudac to nije  adekvatno kažnjavao. Pa je tako u 23. minuti Majstorović je morao izaći zbog udarca u glavu, u drugom dijelu također  zbog ozljeda sumorali su izaći Turkman i Stipaničev. Sudac je podijelio uz dva crvena još deset žutih kartona. Lekeničanima četiri. Domitrović, Krpan, Prskalo i Novosel. Umjesto Majstorovića ušao je mladi Tomislav Sekulić (dosadašnji junior Segeste) te u 52. minuti okrunio svoj debi pogotkom. Dobio je loptu na desnoj strani, imao je prostora te potegnuo, lopta je išla u golmana te uz nespretnost domaćeg vratara završila  u mreži za 0:2. Bili su to trenuci kada su Lekeničani prikazali nogomet kakav se od njih očekuje.

Ali, potom je opet uslijedio pad koncentracije, slično kao u  Pešćenici prošlo kolo. Domaći iz prvog šuta na Sigurov gol smanjuju na 1:2. Tada je igra Lekenika bila ispod nivoa, što su znali kazniti domaćini. U 76. minuti Moslavac ima drugi šut na gol i opet pogodak. Imali smo vodstvo od dva razlike i opet ga prokockali. Do kraja utakmice bilo je još 14. minuta ali  nije se ponoviila Pešćenica.  Lekeničani izlaze iz psihološkog pada i šoka te ponovno se vraćaju u igru.

“Krivac” za to je bio je odlični Prskalo koji majstorski pogađa za novo vodstvo 2 : 3.  Ponovno je pucao sa dvadesetak metara, a golman je bespomoćno otpratio loptu iza svojih leđa. Prava majstorija Tomislava i neopisivo oduševljenje Lekeničana. Tomo je definitivno opravdao zašto nosi broj deset na leđima. U drugom dijelu, sjajnu igru prikazao je talentirani Komšić. Bio je  osvježenje u veznom redu uz već standardog dobrog Kiretu. I onda u 89. minuti, dugu loptu na desnoj strani prihvatio je  Prskalo te zapucao premavratima. Neven Novosel pratio je akciju i poentirao za 2 :4.  I slavlje može početi.

Ovakav Lekenik želimo, a moglo bi i bez onakvih stresova. Kapa do poda svima. Sada mirno možemo pratiti zbivanja u nedjelju. Od ostalih utakmica koje su se igrale u subotu. Sokol je pobjedio Zrinski rezultatom 3:2. Jasenovac – Sloga-Maris 1:1.

Zapisnik: Prva stranaDruga strana

{ 3 komentari… read them below or dodaj jedan }

ajmo lekenik!! rujan 5, 2010 u 11:14

bravo dečki!! samo naprijed,sad da vidimo kakav je taj frankopan,nažalost drugi tjedan zaredom utakmica juniora će se poklopiti sa utakmicom seniora,tako da nas opet neće biti protiv frankopana.. 🙁
ali zato prvo domaće kolo sa topuskom ćemo napravit lom!!! 😀

Odgovori

Igor rujan 5, 2010 u 21:45

Prskalo, svaka čast majstore. Man of the match

Čestitam dečki, bravo.

Odgovori

Igor rujan 6, 2010 u 16:11

Dečki jel ima tko kakve stare kopačke ili nekakve za jeftine novce prodat, hitno. Broj 41,5-42.

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: