Što se dogodilo?

30. kolovoza 2010.

Nogometaši Lekenika odigrali su nerješeno u Pešćenici protiv istoimenog protivnika. Rezultat 3:3 ( 0 : 2 ). Rezultat nebi bio sporan da Lekenik nije do 50. minute imao sigurno vodstvo od 3:0 te dominaciju na terenu. Pogotke za Lekenik postigli su Novosel te Kutleša dva.

Susret je otvoren sa muškom igrom uglavnom oko centra te napadači obje ekipe bili su adekvatno zatvoreni. U 11. minuti slobodni udarac sa nekih dvadeset metara od gola, desno iskosa. Novosel se namješta. Navijaći: “Moglo bi, moglo bi”. I evo ga 0:1 za Lekenik. Preko živog zida u bliži kut. Majstorija. Nakon toga Lekenik nemože povezati nekoliko dodavanja. Igra je iscjepkana. Ipak Pešćenica prijeti ali Đurašin skida loptu sa crte. Nakon toga uravnotežena je igra te Lekenik zabija za 0:2. Tekla je 35. minuta ubac se desnog kuta u peterac gdje Kutleša postavlja nogu i 2:0 za Lekenik. Do kraja poluvremena rezultat se nije mjenjao. Lekenik je imo tek jedan do dva udarca na gol, Pešća ništa.

U drugom dijelu nastavio se isti nogomet. U 47. Minuti Kutleša je dobio loptu na pet metara, neometan, puca u golmana. Ipak u 50. minuti puca sa dvadeset metara, domaći vratar Bradić brani ali lopta mu se nekako iskliznula iz ruku te otišla iza crte. 0 : 3 za Lekenik. Što se događa nakon toga??? Raspad sistema. Ostalo je još četrdeset minta igre te Lekeničani su mogli mirno utakmicu privesti kraju, ali nisu. Rasplet utakmice počinje tek sada. U 55. minuti prekršaj za Pešću. Dvadeset metara od gola, po sredini.  Saša Culović puca i smanjuju na 1:3.  Nakon toga lekeničanima koncentracija pada na još niži nivo. 59. minuta 2:3 Srijelac Nedeljko Hajduk. Imali smo riješenu utakmicu.Sad je sve neizvjesno. Nakon što gubiš 3 : 0 i zabiš brza dva gola, očekuješ da možeš zabiti i treći. Naravno. Izlazi Krpan ulazi Komić, Majstorović također, ulazi Kireta. Pešćenci su sad pokazali čega smo se bojali. Krila. Imali smo ih na lancu prvih pedeset minuta. Ipak nekako su se lekeničani pribrali i počeli “nešto” igrati. Stvaraju par akcija ali završnica je dodavanje golmanu u ruke. I onda u 76. minuti ono što se očekivalo i dogodilo se. Stipanićev je bio kod Danjela Hajduka, posklizno se te ostavio otvorena vrata za Danijela koji puca po sredini, pod vratnicu. 3 : 3. Lekenički vratar? Gdje se skrio?

Nakon toga nogometa više nema. Jurnjava, jurnjava i jurnjava. Lekeničani prijete. Prvo Kireta iz “voleja”. Turkman. Naravno Kutleša “fula” sve moguće i nemoguće. Prvo glavom nakon ubaca Kireta, a poslije nakon dodavanja Turkamana, puca, ne ne dodaje golmanu Pešćenice. Pred kraj Novosel natrčava te samo dodaje golmanu. Nema gola bez pucanja na gol. Pešćenci nakon gola bez akcije, bez udarca. Uglavnom fokusirani su na obranu.

Lekeničani su pokazali da su iskusni u naivnosti. Pokazali su kako dobivenu takmicu izgubiti, al doslovno. Koliko je bilo razrađenih akcija na ovoj utakmici Lekenika? Puno nepoznanica je ostalo nakon ovoga susreta. Tri igrača Lekenika mogu dobiti prolaznu ocjenu. Domitrović- standardno najbolji, Majstorović- trći, bez greške danas. Zašto je zamjenjen u 68. minuti?  i Turkman koji je najviše pretrčao, dolazi je po loptu, nudio se… Ajd i Stipanićev također. Uvijek je bio gdje treba, dolazio u obranu, dobar…

Pešencima možemo čestitati na požrtvovnosti, odigrali su sjajno. Svaka čast.

I zakraj ostavio sam namjerno tak da završimo veselo. Blue Warriorsi. Standardno glasni, mnogobrojni. Od kad su došli ćuli su se, navijali , korektni , bilo to 3 : 0 ili 3 : 3. Uživancija je igrati uz vas. Bravo.

Zapisnik: Prva strana, Druga strana

FOTOGALERIJA

{ 19 komentari… read them below or dodaj jedan }

Blue Warriors kolovoz 30, 2010 u 09:45

nema veze dečki mi smo uz vas!!! nema predaje!! ŠAMPIONI!!

Odgovori

bggb kolovoz 30, 2010 u 10:19

događa se i velikim, 2 boda smo prosipali bezveze, al nadoknadit će mo. Ajmo dalje

Odgovori

Anonimus kolovoz 30, 2010 u 11:31

nakon 0:3 primiti onako glupe golove stvarno je nevjerojatno!Dio toga ide na golmanovu dusu ali danak neiskustva malo trema,desava se!Razocarali su me neki igraci i to jako ali ajde jos se malo moze i progledati kroz prste drugo kolo je tek!samo ostaje zal za lako prosutim bodovima!Idemo dalje biti ce to puno bolje kasnije!nema predaje!samo sad skupiti glave i odraditi daljni dio prvenstva kako to znamo!a znam da znamo i znam da imamo ekipu za prvo mjesto!ajmo LEKENIK!

Odgovori

Ivan kolovoz 30, 2010 u 16:04

Upava NK Lekenik se zahvaljuje vjernim navijacima Blue Warriors na fenomenalnoj podrsci I navijanju na utakmici u Pescenici. Bez obzira sto nismo zadovoljni nakon nespretno ispustene pobjede, vasa podrska je definitivno bila najbolji dio utakmice. Nadamo se da cete I ubuduce biti uz svoj klub, a prvenstvo je dugacko I uz pravu igru ubrzo cemo nadoknaditi izgubljene bodove.

Odgovori

dudas ovog malog kolovoz 30, 2010 u 17:41

jbg decki…dogodilo se i to. i kaj sad…idemo dalje…bit ce bolje..ne treba se sad previse zamarati prošlošću….moramo biti fokusirani na sadasnjost i buducnost…nadam se da smo naucili nesto iz ove tekme…SVAKA CAST NAVIJACIMA 🙂
i jos samo nesto…smatram da bi se trebao nabaviti jedan golmanski trener…koliko vidim, golmani bas i ne rade golmanske treninge…a to bi im jako puno pomoglo…srdacan pozdrav 😀 😀 😀

Odgovori

žmlj kolovoz 31, 2010 u 10:02

pa o čemu mi pričamo ovo šta se desilo je nemoguče vodiš 3 0 a završi 3 3 i to s ekipom koja je tri puta puknula u okvir gola

Odgovori

Led Zeppelin kolovoz 31, 2010 u 11:28

eh onda to znaci da ih je sreca posluzila…i to je to… =)… da je mene trener zvao ja bi zabio ono sve….jbg

Odgovori

Igor kolovoz 31, 2010 u 16:34

Ste vidjeli šta srce na terenu radi? Objektivno duplo slabija ekipa i ni približno fizički pripremljena kao naša. Kad bi ekipa Lekenika igrala srcem, bili bi u vrhu 4. lige bez ikakvih problema, a ne ovako izgubit…
Neću zaboraviti nikad kakav je pogled imao Neno Hajduk kad je zabio drugi gol i onaj njegov urlik Ajmo! Mene su prošli trnci i naježio sam se, mogu misliti kako je tek nabrijao igrače. Dečki to nama fali i uvijek nam je falilo ovdje u Lekeniku…Pa taman doveli Messija i Ronalda srca nemamo da ga jebeš…Još jednom dečkima iz Pešćenice svaka čast.
Lekenik sljedeću utakmicu dobija sigurno. Kutleša zabi više te golove da i moj brat Darko malo igra. Pozdrav svima.

Odgovori

Igor kolovoz 31, 2010 u 16:34

Nisam mislio izgubit, ispričavam se.

Odgovori

bggb kolovoz 31, 2010 u 17:20

mislim da nikad nisam gledo utakmicu u kojoj je neka ekipa imala tolko sreče, da onak okrenut rezultat. Strašno. Ipak ekipa Lekenika je ušla nonšalantno na utakmicu. To se vidjelo u prvom poluvremenu, prijetili su onda kad je pešća griješila. Ipak da su malo više trčali i borili se nebi se to dogodilo.
Ipak lako sad pričat o nekom srcu Pešćenaca kad zabiš dva gola nabrzaka a gubiš 3:0. Mislim da bi onda bilo koja ekipa onda igrala “srcem”. Ak su igrali srcem di je to srce bilo u prvom poluvremenu??

Odgovori

Igor kolovoz 31, 2010 u 21:34

Naravno da u nogometu ne pobjeđuje uvijek bolji. Ajmo sad objektivno. Po jedan gol su zabili iz slobodnjaka. Treći Pešće i treći Lekenika krumpiri(golmanove greške) Drugi Lekenika gol iz nabaca Kutleša zabija, drugi Pešće solo akcija Hajduka. Tu smo jednaki. Lekenik je imao u zadnjih 10-ak minuta 2 mrtve šanse i jednu šansu, jbg nisu zabili, znamo svi kako to završava kad ne zabiješ svoje šanse.
Ne znam kako ostali ali nikako se ne mogu oteti dojmu da ovi dečki sa strane šta su došli veznjaci igraju tekmu samo da odigraju. Svaka čast dečku Prskalu igrao si svugdje i super si igrač ali vezni mora trčat.Naravno da i ti to znaš ali ti se neda trčat jbg. Po meni je preokrenuo utakmicu Jurica Culović(ovim putem mu čestitam). Samo malo više trke i Lekeniku nema ravna u ovoj ligi. Istina je da uprava kluba, usuđujem se reći od osnutka ovog kluba, nikad nije bila bolja. Možda bi mogli malo više vjerovati domaćim igračima koji bi sigurno poginuli na terenu protiv Pešćenaca. Mnogo pametniji od mene su rekli da je lopta okrugla i ovakvih rezultat će biti i dalje. Važno je ekipu uigrati i postići kolektiv. Neću više duljiti, dosadio sam što bi rekli i Bogu i narodu, unio sam i malo osjećaja al jbg….nije nogomet badava najvažnija sporedna stvar na svijetu. Nadam se da nisam nikog uvrijedio. pozdrav svima, vidimo se………

Sad replika bggb. Nisi nikad vidio da ekipa okrene rezultat? Ja sam gledao kad su zabijali po 3 gola u 2 minute. Događa se u Ligi Prvaka ( Milan-Liverpool) a ne u 1. županijskoj ligi u Hrvatskoj.

Odgovori

Ivica rujan 1, 2010 u 08:27

ja sam gledao utakmicu kada je Real vodio na poluvremenu 4:0 protiv Barcelone, pa je na kraju Barca pobjedila 5:4, mislim da je to bilo 1996 g.

Odgovori

Blue Warriors rujan 1, 2010 u 11:02

dobro je,dosta o ovoj tekmi..pokušajmo ju što prije zaboravit… i idemo na našem novom terenu zgazit moslavac!!!! 😀

Odgovori

Božo rujan 1, 2010 u 11:37

Utakmica 3. kola I. ŽNL Lekenik – Moslavac igra se u Popovači kod Moslavca zbog radova na igralištu u Lekeniku pa je došlo do zamjene domaćinstva.
Moslavac – Lekenik 04.09.2010 17.00

Odgovori

Tomislav K rujan 1, 2010 u 14:04

Vidim po komentarima da ste sve vrhunski igraći dodite u četvrtak u 18 30 vam je trening možda zaigrate u Popovači? Pa ja necu morat vise promasivat kak kažete nemoguče

Odgovori

bggb rujan 1, 2010 u 14:43

Sad to veliš kad je prijelazni rok gotov, prije nisi rekao zato kaj si se bojo da nebi izgubio mjesto. hehe. Ma zezam se. Ti si igračina i očekujemo od tebe uvijek puno golova. A kaj češ

Odgovori

Marijo rujan 1, 2010 u 14:43

ma decki nemojte se raspravljati oko pescenice to nije ionako obicna utakmica bitno je da dobijete ostale tekme.imate dobru ekipu,nastavite sa radom,i zacrtanim planom

Odgovori

lucija rujan 1, 2010 u 14:47

Tomo igrač utakmice(zabio dva gola), potez utakmice(drugi gol) i tragičar utakmice(izpromašivao se).
Evo provozao sam se kod igrališta te me zanima kaj se to opet radi. Bager nešto kopa, kučice su pomaknute????????

Odgovori

Igor rujan 1, 2010 u 15:19

Tomo, nećemo se vrijeđat sad “možda zaigrate u Popovači”….
Šta se ljutiš odmah, naravno da svako promašuje i da svaka špica ima “post”. Šta je Eto promašio protiv Bologne sad, s 2 metra. Samo je na treneru da prepozna kad je taj post i da šansu drugim špicama. Bar jedno poluvrijeme.

Možda grade bazu ispod zemlje kad su pomaknuli kućice,haha.

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: