Šetnjica za kraj

5. lipnja 2010.

Nogometaši Lekenika bez problema svaladali su u gostima momčad Slavonca rezultatom 4 : 1 ( 3:0).

Lekeničani su započeli dominantnom igrom, petljala se mreža oko domaćeg vratara. Kada Kutleša iskosaIMG_2706.JPG pogađa suprotnu stativu te lopta ide u gol. Brzo vodstvo lekeničana.Bila je to 6. minuta. Igralište je bilo vrlo teško za igru. Visoka trava i u potpunosti natopljen teren bili su ključni čimbenik da je Lekenik zabio “samo” četiri pogotka. Nakon gola lekenička igra se nije promjenila. Dominacija u potpunosti. U 12. minuti lopta iz kuta pada u peterac. U gužvi najbolje se snašao Mario Domitrović te glavom postprema za 2 : 0.  Mario je za Lekenik najviše nastupao ove sezone. Točnije 2024. minuta i sigurno je zaslužio ovaj pogodak. Bravo.

Nakon toga slijedi pad u igri Lekenika te domaćini preuzimaju inicijativu.  U 17. minuti domaćini prvi put prijete ali stativa se našla na putu. Minutu poslije Alen Sigur brani udarac iz daljine. U 21. minuti. Alen fantastičnom reakcijom čuva Lekenički gol netaknut.Nažalost ta reakcija je bila skoro pa gobna za Alena, nakon što je skinuo udarac udara u stativu glavom. Nakon kratke pauze Alen ostaje na golu sa vidnim ožiljkom bliskog susreta sa stativom. Ako netko nema sreće to je onda Alen zasigurno. Ozljeđen je branio i u nekoliko prethodnih utakmica. Ipak lekeničani se vračaju desetak minuta prije kraja poluvremena. Izjednačena igra. Vrlo teško je igrati na ovako natopljenom terenu. U 34. minuti Tomislav Kutleša izborio se za malo prostora te puca uz samu vratnicu. Kontra domaćina ali opet Alen Sigur na mjestu. Đurašin daje na bok Ičanoviću, on ubacuje na pet, Majstor puca glavom tek u golmana. Jednostavna, brza akcija lekeničana. U 38. minuti prekršaj nad Kutleši na samom rubu šesnaesterca. Kutleša puca, lopa nekog dira i to je tek korner. Na samom kraju poluvremena Majstorović-Đurašin-Kireta za 3 : 0. Kireta ovim pogotkom zaključava sudbinu domaćina i daje lekeničanima mirnih 45. minuta.

IMG_2728.JPG

U 6. minuti drugog poluvremena Tomo pogađa stativu. Prizemna lopta na koju je utjecala velika lokva vode da skrene u stativu. U 13. minuti stvarno peh. Tom se izbacio jedan na jedan sa golmanaom. Golmana savladao ali lopta staje u lokvi vode tik uz crtu. Da je suh teren lekeničani bi bili u daleko većoj prednosti. Vrhovec upućuje dugu loptu sa centra iza zadnje linije domaćina. Fantastičnom reakcijom kapetana 4 : 0. Đurašin je uklizao te iz prve pogađa suprotan kut. Golman može samo čestitati Ivanu. Kapetan zaključuje golgetersku sezonu Lekenika u kojoj su postigli 66 pogodaka u 25 utakmica. 2.64 po utakmici. Trener lekeničana u igru ubacuje igrače sa klupe. Malo oduška dali su si Domitrović i Komić pa su nerjetko bili napadu. Domaćin zabija počasni pogodak te postavlja konačan rezultat na 4 : 1. Imaju lekeničani dva slobodna udaraca. Grgić oba puta puca. Zamalo.IMG_2710.JPG

Na kraju lekeničanima ova pobjeda nije bila dovoljna za naslov jer je Banovac također pobijedio rezultatom 2 : 0 u Repušnici. U zadnjem kolu nije bilo nikakvih iznenađenja.

Izvrstan rezultat za novake u ligi. Želim čestitati svim igračima N.K. Lekenika na fantastičnoj igri tjekom cijele sezone. Bravo!

N.K. Lekenik upućuje iskrene čestitke N.K. Banovcu na osvojenom prvom mjestu , te im želimo puno uspjeha u 4. HNL.

Opširniji komentar slijedi nakon analize prvenstva.

{ 2 komentari… read them below or dodaj jedan }

jambra lipanj 5, 2010 u 22:34

cestitek svim igracima i navijacima lekenika ,bili ste dostojan i zilav protivnik..vise srece u iducoj sezoni

Odgovori

Tomo lipanj 6, 2010 u 15:00

danak neiskustva

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: