Lekeničani uspješni protiv Zrinskog + Video

29. svibnja 2010.

Lekeničani su pobjedili Zrinski iz Odre u 25. kolu I.ŽNL te se pobjedom oprostili od domaće publike za ovu sezonu.

Lekenik – Zrinski 4 : 2

Lekeničani rano dolaze u vodstvo pogotkom Dumbovića. Lopta upučena od gostujućeg braniča dolazi do Ivana koji iz okreta sa preko dvadeset metara na iznenađenje svih gledatelja ali i gostujućeg vratara puca po golu. Vratar krivo postavljen i 1 : 0 za Lekenik. Prvi udarac po golu i gol. Lekeničani ponovno prijete preko Kutleše. Puca iskosa te preko gola. Gosti prijete u 20. minuti prizeman udarac sa dvadesetak metara, Sigur brani ali se lopta odbija do gostujućeg napadača koji puca. Sigur brani. Gosti ponovno prijete u 24. minuti. Lopta odlazi visoko preko Sigurova gola.  Kako došlo tako i prošlo, moglo bi se reći. Zrinski izjednačuje na isti način kako je Lekenik poveo. Nakon kornera vezni igraći Lekenika ostali su u šesnaestercu te ostavili otovren prostor za udarac. Lopta ide visoko u desni kut. Sigur nespreman i 1 : 1. Bilo je to kratkog vijeka. U 29. minuti nokaut na Kutleši od strane gostujućeg vratara. Za aperkat sudac dodjeljuje tek žuti karton gostujućem vrataru. Kazneni udarac izvodi Muris Ičanović. Ravno po sredini i Lekenik ponovno vodi. 2 : 1 . Udarac gostiju sa ruba šesnaesterca odlazi tik uz desnu stativu. U 34. minuti ponovno udarac sa ruba šesnaesterca. Sada lopta odsjeda na gredi. Završnica poluvremena pripada gostima. Zadnja šansa na utakmici je također gostujuća. Ponovno je to udarac bio sa ruba šesnaesterca. Ravno u Sigura. Lekeničani na odmor odlaze sa minimalnom prednošću. Gosti nemoćni ali ne i neopasni. Pokušavaju ugroziti Sigurov gol udarcima iz daljine.

Kireta i Vrhovac ulaze u igru umjesto Jurčića i Blažinića. Prva prilika u nastavku je za Lekenik. Slobodni udarac iskosa puca Ičanović. Pored gola. Nedugo zatim duga lopta Komića u gostujući šesnaesterac, branić Zrinskog nesiguran, a lukavi Kutleša iskorištava poklon ali ipak bilo je to previše iskosa. Lopta trese mrežu sa krive strane. Lekeničani su puno opasniji u nastavku. Redaju se prilike. U 8. minuti nastavka. Najmalđi na terenu kao i obično bio je Mario Majstorović koji je danas ujedno i bio kapetan lekeničana. Mario se izborio na desnoj strani gostiju te daje loptu Kutleši koji vraća na šesnaesterac Kireti. Puca ali na putu prema golu prepreka  je gostujuća noga. Korner za domaće. Nakon kornera loptu prima Kutleša, puca ali lopta udara u vanjsku stranu grede. Lekenik još uvijek vodi sa minimalnom prednošću. Zatim Kireta puca sa dvadesetak metara. Golman na mjestu. Tekla je 63. minuta kada sudac sudi kazneni udarac za Zrinski. Dali je bilo povlačenja i preoštrog starata prosudite sami na videu dolje.  Za Zrinski puca Alen Ivanić. Pogađa lijevu stativu. Skupi promašaj gostiju. Na kraju će se ispostaviti i presuda.  Kazna slijedi ubrzo. U 69. minuti brza polukontra lekeničana. Dumbović- Vrhovac- Kutleša. Tomo puca skroz iskosa i pogađa za 3 : 1 . Iako je bio na lopti mladi vratar Zrinskog nemoćan. Lekeničani su okrunili dobru igru u nastavku te imaju zasluženih 3 : 1. Dumbović izlazi, Grgić ulazi. Prvi udarac osim onog penala Zrinski upućuje u 74. minuti. Sudac nije vidio štopanje lopte rukom gostujučeg napadača, dodaje i Alen Ivanić zabija za smanjenje  rezultata na 3 : 2 u 74. minuti. U minutama koje slijede nema prevelike tečnosti u igri ni kod domaćih ni kod gostiju, uglavnom je to igra na sredini terena. Također prilika za gol nema ni sa jedne ni druge strane. Uzbuđenje dolazi  u 85. minuti. Povlačenje za Kutlešin dres, ali se sudac nije oglasio. U 89. minuti Grgić iz domaćeg šesnaesterca “gura” Kutleši koji ulazi u šesnaesterca te biva sušen. Sada sudac sudi i to je još jedan penal za Lekeničane. Ponovno Ičanović puca, ponovno po sredini i ponovno zgoditak.

Lekeničani su bili bolji, imali su više prilika i ono najvažnije iskoristili su svoje prilike. Nakon dva remija sa Zrinskim, lekeničanima je bila treća sreća. Bravo dečki.

Od ostalih rezultata Banovac je pobijedio Radnika sa minimlanih 1 : 0 što znači da je Lekenik kao novak u I.ŽNL najmanje drugi. Bravo dečki. Zadnju utakmicu ove sezone odigrao je TŠK 1932 te izgubio sa 2 : 0 od Topuskog. Moslavac izgubio u Kutini kod Lokomotive, a Jasenovac u gostima u Gornjoj Gračenici pobjedio 3 : 2. Sloga Maris – Mladost Repušnica 3 : 3. Slavonac slobodan!

{ 15 komentari… read them below or dodaj jedan }

junior svibanj 30, 2010 u 00:22

čestitke banovcu na osvojenom prvenstvu!!mislim da nije relano očekivati pobjedu repušnice nad banovcem..slijedeće sezone derbi lekenik-pešćenica 😀

Odgovori

Zmrlj svibanj 30, 2010 u 20:53

Zašto Turkman nije igrao?

Odgovori

auspuh svibanj 30, 2010 u 20:59

ozlijeđen

Odgovori

JanJan svibanj 30, 2010 u 21:04

Zrinski ovo proljeće nije na nivou jesenskog dijela sezone. Razočarao sam se njima. Nije ni čudo da su torpedirani svako malo. Lekenčani dobri ipak moglo je i bolje. Kutleša man of the match.

Odgovori

auspuh svibanj 30, 2010 u 21:26

dosta dobra igra kutleše,dokazao je ipak da je jedan od najboljih napadača u ovoj ligi,zamislite tek kakav bi to bio tandem da je kosta đukić ostao? 😀

Odgovori

Zajo svibanj 31, 2010 u 08:37

Baš kako kaže JanJan Zrinski nije u pravoj formi, ali zašto si se razočarao? Oni dečki koji su igrali bili su odlični, a više od pola njih nije u prvom sastavu zato jer im fali 8 igrača iz prve momčadi (ozljede, kartoni..).. Nadam se da će sljedeće sezone biti na pravom nivou i konkurirati za prvo mjesto.
Ništa čestitat Lekeniku na pobjedi i glavu gore.

Odgovori

Žmrlj svibanj 31, 2010 u 13:19

Šta je s videom?

Odgovori

Đuro lipanj 1, 2010 u 15:44

evo kutlesina tekma sezone,steta sto se kasno sjetio da treba ulozit vise truda i zelje u tu igru i cilj koji smo zeljeli postici ove sezone. Dokazao je da zna i moze,to su pokazali i drugi igraci,nadam se da ce decki ostat u barem slicnom sastavu i drugu sezonu te da ce zacrtani cilj biti ostvaren. 🙂

Odgovori

glina_boy lipanj 1, 2010 u 20:41

JUNIOR hvala na čestitkama…ali još ništa nije osvojeno…..ako bude neriješeno Lekenčane može izvući gol-razlika….ali evo svi se nadamo prvom mjestu…….skoro cijeli grad je već 2 mjeseca jedno srce koje kuca samo za BANOVAC!!!!!!!!!!

Odgovori

junior lipanj 2, 2010 u 08:34

vi ste prvaci samo ako ne izgubite..sa istim brojem bodova,pobjednik se određuje po međusobnim susretima..a tu ste bili uspješniji..no koliko sam ja čuo prva 2 kluba idu u 4. samo što mi još uvijek nemamo sve uvjete..

Odgovori

glina_boy lipanj 2, 2010 u 16:55

jesi i iz lekenika?

Odgovori

stoper lipanj 2, 2010 u 21:10

pa odlicni ste bili, pobjedili ste jure zrinskog

Odgovori

moslavac lipanj 2, 2010 u 22:54

ma jedan klub ide dalje,ina je odustala,u ligu dolazi pesca i osekovo a ispadaju nam ludina i frankopan…nitko z nase lige ne ispada nego ce biti 16 klubova

Odgovori

junior lipanj 2, 2010 u 22:56

da..

Odgovori

JanJan lipanj 3, 2010 u 06:25

U ligi mora biti 14 klubova, to je zasigurno.

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: