Juniori : Lekenik – Mahovo 2:2 (1:2)

13. svibnja 2010.

„Remi“ protiv favoriziranog gosta

U vrlo dinamičnoj, borbenoj i ne toliko tehnički lijepoj utakmici, naši juniori uspjeli su osvojiti značajan bod u utakmici u kojoj nisu dominirali. Protivnik je bila ekipa Mahova koja je prije nekoliko dana „skinula skalp“ lideru prvenstva Topuskom pobjedom od 4:1. U ekipi Lekenika nedostajali su zbog kartona Jakov i Josip Vidak te Ivan Majstorović a zbog školskih obveza Mark Marić, Ivić Đuro David i Marijan Petričević. Sve u svemu na travnjak u Lekeniku istrčalo je „11 veličanstvenih“ koji su tijekom utakmice s obzirom na sve spomenute okolnosti s pravom opravdali taj naziv.

Krenimo redom. Nakon nekoliko minuta utakmice hladan tuš za domaće igrače i njihove navijače. Jedna visoka lopta upućena iz daljine, nezgodno se odbila od podloge te preskočila vratara Severa i ušla u mrežu. Činilo se da je na pomolu katastrofa jer su favorizirani gosti načeli domaćina vrlo rano. No nije sve onako kako se čini te u sljedećih dvadesetak minuta naši nogometaši uspostavljaju ravnotežu na terenu te se igra uglavnom između dva šesnaesterca. U drugom djelu prvog pluvremena nakon kornera za Lekenik koji je izveo Romarić, Visoko skače Ćosić i glavom sprema loptu iza leđa vratara Mahova. 1:1. Igra se i poslije izjednačenja odvija na sredini terena no u jednom ulasku igrača Mahova u kazneni prostor lekenika Kobi po procjeni suca ruši napadača Mahova te gosti ponovno dolaze u vodstvo od 1:2 iz penala u 42.minuti. To je i rezultat prvog poluvremana. U drugom poluvremenu nije se desilo ništa novo po pitanju igre. Gosti su napadali a domaći držali sredinu terena orijentirajući se na prekide ili brze kontre. I jedna takva kontra urodila je plodom u 75. Minuti. Zec je vukao loptu po sredini te izbacio D.Blažinića koji uspjeva pobjeći svom čuvaru pucajući po zemlji u lijevi golmanov kut. Rezultat je ponovno poravnat : 2:2. Do kraja utakmice stišću gosti koji stvaraju dvije zrale prilike ali lopta neće u gol. Zadnjih 5 minuta pripalo je Lekeničanima koji također propustili veliku priliku u posljednjoj minuti utakmice. Sve u svemu, reklo bi se BOD KO KUĆA za nogometaše Lekenika iako su obadvije ekipe mogle pobijediti ali na kraju i izgubiti. U sljedećem kolu u ekipu Lekenka se vraćaju braća Vidak i Ivan Majstorović koji su bili kažnjeni te bi na vrućem gostovanju protiv Save trebalo biti malo lakše.

Drago mi je što opet mogu pohvaliti svoje dečke za borbenost i zalaganje na terenu. Sudac utakmice bio je vrlo dobar.

Za lekenik su igrali: 1.Jurica Sever, 2. Marko Vidnić, 3. Ivan Petričević, 4.Luka Kobi, 5. Darko Blažinić, 6. Hrvoje Sučić, 7. Matija Romarić, 8. Domagoj Cavrić, 9. Ibrahim Zec, 10. Antonijo Ćosić, 11. Valentno Perović

Stijelci: 0:1 Ivan Sokolović (4), 1:1 Antonijo Ćosić (41), 1:2 Krunoslav Belčić (44)-11m, 2:2 Darko Blažinić (73)

Žuti kartoni:

NK Lekenik: Ibrahim Zec (54)-Preoštar start

{ 1 komentar… pročitaj niže ilidodaj jedan }

junior svibanj 13, 2010 u 19:41

protiv save po pobjedu…nama se vraćaju 2 igrča a njima su 2 suspendirana..

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: