Uvjerljiva pobjeda protiv Radnika

2. svibnja 2010.

Sigurnu, rekli bismo čak i rutinsku pobjedu ostvarili su naši seniori danas u derbiju kola protiv Radnika iz Majura. Krajni rezultat bio je 4:1, a osim uvjerljive pobjede, utakmicu je obilježilo sjajno navijanje i korektna utakmica oba takmca. Golove su postigli Kutleša, Majstorović, Dumbović i Đurašin. Debi iz snova, rekli bismo, imao je novi trener Vlado Horvat, čiju su prvu utakmicu došli pogledati čak i Buševčani. Izveo je dosta izmjenjen sastav, što zbog ozljeda i kartona, što zbog svoje vizije. Tako su od prve minute zaigrali mladi igrači Gregurić, Dumbović i Majstorović i povjerenje opravdali sjajnom igrom, punom kombinatorike i golova. Zbog kartona trener Horvat nije mogao računati na stopera Komića, a zbog nedovoljno zalječenih ozljeda na golmana Bartulića i napadača Turkmana koji su ipak bili na klupi. Navijanje je bilo na najvišem nivou i bila je prava milina prisustvovat ovakvom derbiju. Krenimo redom.

Prvu priliku dočekali smo već u 2. minuti. Gregurić je pucao sa lijeve strane, ali je lopta prošla tik pored vratnice. Isti igrač u novoj prilici bio je već tri minute poslije. U solo prodoru driblingom se oslobodio svog čuvara, pucao po zemlji, ali opet pored gola. Golmanu gostiju minutu kasnije zaprijetio je i Ičanović udarcem sa oko 25 m, ali i njegov udarac odlazi pored gola. U 7. minuti Majstorović je pucao u golmana. U 14. minuti velika radost za domaće navijače. Kireta je poslao dubinsku dijagonalu i “izbacio” Kutlešu u veliku šansu, a on rutinirano šalje loptu po zemlji pored vratara u mrežu za 1:0. I dok su navijači još pjesmom slavili vodstvo, tri minute kasnije uslijedilo je izjednačenje. Gosti su odigrali dupli pas na 16 m, Jurčić je privremeno blokirao udarac, ali se lopta odbila drugom igraču koji pogađa za 1:1. U 23. min. odigravanje Kutleše i Gregurića završava udarcem na gol, ali lopta ode opet pored gola. U 27. min. novo slavlje domaćina! Gregurić je ubacio sjajnu loptu pred gol gdje najviše skače mladi Majstorović i glavom pogađa za 2:1. Velika radost na tribina i skandiranje Majstore, Majstore. Nogometaši Lekenika na odmor odlaze sa minimalnom prednošću, ali zadovoljni jer ipak je kontrola utakmice bila u njihovim rukama (nogama).

U nastavku, Plavi pokazuju da žele što prije otići u veću prednost i odmah u prvoj minuti ozbiljno prijete. Kutleša je gurnuo loptu za Ičanovića, a njegov udarac sa 20 m protivnički vratar brani krajnim naporom. U 60. min. gosti su zaprijetili iz slobodnog udarca. Lopta je okrznula nekog u obrani, ali na sreću otišla u korner. Redali su se ulasci domaćih igrača u 16-terac gostiju u čemu je prednjačio Kutleša po lijevoj strani, ali niti jedna prilika nije bila konkretizirana pogotkom. Ipak, u 69. min. utakmica je bila riješena. Gregurić je prošao igrača na centru i poslao dijagonalu za Dumbovića koji ulazi u 16-terac i mirno, prizemnim udarcem povećava na 3:1. Dvije minute prije kraja, Blažinić je ukrao jednu loptu na 20 m i proigrava Kutlešu nakon čijeg udarca radnikov igrač loptu dira rukom i sudac je pokazao na bijelu točku. Za konačnih 4:1 i veliko slavlje Lekenika, sa bijele točke sigurno pogađa kapetan Đurašin i pogodak slavi sa navijačima.

Trener Vlado Horvat – Zadovoljan što su dečki odradili sve što sam tražio od njih uoči utakmice. Jedina greška je bila  kod gola, što lopta nije jače izbijena, osim toga, gosti nisu imali veće šanse. Sve je bilo za pet. Još kada budemo kompletni, sve će doći na svoje. Naravno da je bilo sitnih pogrešaka, ali sve je to dio igre i to ćemo korigirati na treninzima – rekao trener Vlado Horvat.

Na kraju, još jednom velika hvala svim navijačima na sjajno podršci i pjesmi, bez njih ovakvi rezultati ne bi imali pravu vrijednost.

Zadnja dva pogotka možete pogledati u navigacijskom dijelu pod kategorijom Video.

Fotogalerija

{ 8 komentari… read them below or dodaj jedan }

Popaj i Oliva svibanj 2, 2010 u 22:25

S obzirom da prvi puta komentiramo, a jako dugo pratimo utakmice Nk Lekenik, želimo vam reći da smo tu uvijek blizu, tiho galamimo, navijamo i tugujemo. U pobjedama i u porazima smo uvijek uz Nk Lekenik. Način na koji je današnja utakmica odigrana, trebao bi biti melem za naše navijačke oči barem svake druge nedjelje. Kada se utakmica odigra srcem i željom za pobjedom kao što je danas viđeno, čisti je dokaz da ova ekipa može jako, jako puno postići.. NA RADOST NAS NAVIJAČA!
Danas se na terenu nije moglo vidjeti niti jednog lošeg pojedinca. Dečki su dali zaista sve od sebe i na tome im SVAKA ČAST! Lijepo je biti navijač takve ekipe.
Nakon relativno lošeg starta tj. neočekivano premalog broja osvojenih bodova u ovom dijelu prvenstva, NAPOKON osvježenje u igri i pristupu čemu se možemo zahvaliti iskazanom trudu novih pojačanja kao i, naravno, NAŠIM DOMAĆIM IGRAČIMA. Nadamo se da je lutanju u traženju igre konačno došao kraj. S obzirom na kvalitetu pojedinaca koje Nk Lekenik trenutno ima, mi navijači zaslužujemo puno mirniji završetak ovog dijela natjecanja. I iz tog razloga se radujemo nastavku jer Nk Lekenik NAPOKON IMA TRENERA sa kojim se može osvojiti NASLOV PRVAKA što i Nk Lekenik zaslužuje.
Da ne duljimo previše, između svih ODLIČNIH igrača, htjeli bi istaknuti i posebno pohvaliti Đuru, Tomu, Kikija, Majstora i Dumbu koji su zaista pokazali svoje vrhunsko znanje. Grega je genijalac i njega ne treba posebno spominjati. Radujemo se sljedećoj utakmici u Repušnici. NAPRIJED LEKENIK!
Pozdrav, Popaj i Oliva

Odgovori

Đuro svibanj 2, 2010 u 23:42

bravo decki,napokon jedna dobra tekma,puno borbenosti i dobar sastav,napokon smo poceli koristiti nase mlade adute! dobar debi novog trenera,steta sto ne odlucujemo sami o sebi,posto banovac ima tekmu manje od nas,ali mi smo dokazali da smo najbolji u ligi i kada je visa sila odlucivala i kada smo igrali bez pola momcadi,kad su navijaci bili ljuti i razocarani,kad je igra bila losa sama po sebi,dokazali smo se i svi imaju respekt prema nama,pa i klubovi iz boljih liga. AJMO LEKENIK! (Majure znaj,svemu je kraj,idi i vise se ne nadaj!)

Odgovori

IvicaGrgić svibanj 3, 2010 u 09:00

Da šta reći drugo nego bravo dečki maestralna pobjeda no ne zaboravimo
ova pobjeda je došla poslje jednog jakog otriježnjenja nemoj mo sada zaboraviti gorki okus poraza koji se dogodio tako nedavno već osječajmo ga da si ne umislimo da je sve gotovo tek sada sve počinje ispočetka a Banovac če sasvim sigorno imati i koje lošije izdanje budimo dovoljno samokritični i oprezni da ne propustimo priliku kada ju dobijemo i da mi jesmo najbolji ali to treba pokazati na terenu tek tada možemo reči uspjeli smo poz upravi

Odgovori

lekenik svibanj 3, 2010 u 09:48

sa novim trenerom,igra je postala puno bolja i atraktivnija..i nadam se da ce takva i ostati..jer sa ovakvom igrom,u ovoj ligi nam ne može nitko ništa!! oće biti kakav video sa tekme?

Odgovori

Majstor svibanj 3, 2010 u 09:57

I Belong To Jesus 🙂
ajmoo lekenik… Zahvaljujem se navijačima i treneru koji mi dao šansu da igram u prvih 11..

Odgovori

Arsenalovac svibanj 3, 2010 u 16:01

Mislim da rezultat i sama igra za sebe govore više nego ikoja rijeć, hvala dečkima na jednoj sjajnoj utakmici na domaćem terenu i naravno i dalje da daju takve partije…ajmo LEKENIK

Odgovori

MONITOR svibanj 4, 2010 u 14:29

Tko je gledao Banovca, molim kratki komentar tekme. Unaprijed hvala!

Odgovori

The Player svibanj 5, 2010 u 16:12

svaka cast navijacima na perfektnom navijanju!stvarno su nam pomogli i definitivno su bili kako se ono kaze nas 12 igrac!svaka cast jos jedanput!ima da ste tak glasni na svakoj tekmi!hehe

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: