Lekenik – Banovac 2:2

18. travnja 2010.

Kakva utakmica. Izvrsnu predstavu danas su izveli nogometaši Lekenika i Banovca.

navijaci1.jpg

Lekenik – Banovac 2 : 2 ( 0 : 0)

Susret su otvorili gosti sa nekoliko dobrih pokušaja da ugroze Bartulićev gol. Već u drugoj minuti gosti prijete sa lijeve strane. Nakon prodora Perice Jakovljevića slijedi ubačaj i šansa za Maria Milekovića koji sa ruba peterca puca prizemnu loptu na gol Bartulića. U 6. minuti odličan udarac gostiju sa dvadesetak metara. Lopta prolazi tik iznad vratnice. Tjekom desete minute prvi udarac Lekenika prema golu. Pucao je Kutleša desno, iskosa sa ruba šesnaesterca. Preko gola. U 25. minuti domaći rade kontru preko Gregurića koji izbacuje Kutlešu na lijevu stranu. Kutleša ubacuje ali gostujući stoper klizećim izbija loptu u korner, tik ispred Bobinca. Zadnji pokušaj u prvom poluvremenu napravio je Banovac minutu prije kraja. Gosti rade dobru akciju po desnoj strani gdje u završnici pucaju na gol sa desetak metara. Bartulić na mjestu. Sve u svemu prvo poluvrjeme domaći nogometaši nisu odigrali dobro. Utakmica je bila u fantastičnoj atmosferi koju su dizali kako skupina domaćih navijača tako i mala grupa Glinjana.

tomo.jpg

Prvu pravu priliku u drugom poluvremenu imaju gosti. U 48. minuti preko svoje “desetke”, Jakovljevića, ostvaraju lijep udarac iz daljine koji je prohujao pored Bartulićevih rašlji.U 52. minuti suci griješe na štetu Lekenika. Očigledno povlačenje Kutleše u gostujućem šesnaestercu vidjeli su svi osim sudaca. Glavni sudac Saša Šmigmator samo je pokazao da se igra nastavi.

tomopada.jpg

Nekoliko minuta kasnije još jedna brza kontra domaćih u kombinaciji su učestovali Gregurić-Kutleša i Bobinac. Nedugo zatim slobodni udarac sa lijeve strane. Dvadesetak metara od gola. Kutleša puca ali gostujući golman sa vršcima prstiju spašava.  U 58. minuti slobodni udarac iskosa za goste tridesetak metara od gola. Snažno i precizno šutira gostujuća “desetka”. Bartulić je tek ispratio udarac pogledom. Lekenićani u nevjerici, Banovac vodi 1 : 0. Naizgled kako se do sada igralo, lekeničani budu teško izjednačili. U 61. minuti ponovno je ključno bilo uvođenje u igru juniora Darka Blažinića. Zamijenio je Dumbovića. U 63. minuti nakon nabačene lopte Danijela Kirete u skoku glavom našao se Darko koji šalje loptu u lijevi kut. Ekspolzija oduševljenja tristotine navijača.

darkogol.jpg

Lekeničani jure za drugim pogotkom. U 68. minuti Kutleša je primio loptu na samoj liniji šesnaesterca, neometano pucao ali vratar Banovca brani. U 71. minuti ponovno slobodni udarac za Banovac. Sada bliže domaćim vratima. Ponovno pogodak gostujuće “desetke”.  I dok se još emocije nisu smirile lekeničani izjednačavaju. Darko nabacuje sa lijeve strane pred gol Banovca, lopta dolazi do Bobinca koji puca prizemno u kut. Rezultat je ponovno poravnat 2 : 2.

Banovac pokušava prijetiti kontrama ali sve to čisti zadnji red. Pred kraju utakmice Banovac drhti. Suci sviraju dva nepostojeća zaleđa, da nije svirao bilo bi vrlo zanimljivo. Trener Milunić u zadnjih deset minuta uveo je u igru i Maria Majstorovića umjesto strijelaca drugog gola Lekenika. U drugom dijelu lekeničani su bili ipak bolja momčad, opasnija. Jedino što je Banovac napravio u nastavku su ta dva pogotka iz slobodnih udaraca.

Lekeničani mogu žaliti što nisu pobijedili te time lakše disali na sljedećim utakmicama. Mario Domitrović morat će propustiti jednu utakmicu zbog tri žuta kartona.  Ipak lekeničanima su išli na ruku ostale utakmice 19. kola. Radnik i Zrinski poraženi su od momčadi koje se bore za opstanak. Rezultate ostalih utakmica i tablicu pogledajte ovdje.

Lekeničani nemaju vremena za odmor. U srijedu dočekuju Mladost iz Petrinje. 7. kolo kupa. Pobjednik ide u finale kupa SMŽ. Utakmica se igra u 17 sati.

Uprava kluba želi zahvaliti nogometašima Banovca na fair i korektnoj igri. Također glinjanima na glasnom i korektnom navijanju.

Fotogalerija

I. ŽNL

19. kolo 18.4.2010 Lekenik, igralište Lekenik

Vrijeme:oblačno Gledatelja : 300

Š.N.K. LEKENIK – N.K. BANOVAC GLINA 2:2  ( 0:0 )

Suci: Saša Šmigmator-Sisak, Damir Batinjanin-Sisak, Zlatko Baća-Topolovac

Š.N.K. LEKENIK 1.Nikola Bartulić (kap.), 2.Tomislav Jurčić, 3.Ivan Đurašin, 4. Ivan Vrhovac, 5.Mario Domitrović , 6. Alen Komić ,7.Ivan Bobinac ( od 80. min. Mario Majstorović), 8.Danijel Kireta , 9. Tomislav Kutleša , 10. Ivan Gregurić , 11.Ivan Dumbović ( od 61. min. Darko Blažinić) , trener: Joso Milunić

N.K. BANOVAC 1. Anto Klasan, 2.Josip Komar ( od 77. min.  Ivan Kezić ), 3. Ivica Cestarić, 4. Žejlko Cestarić, 5. Dario Žinić, 6. Marin Ban, 7. Armin Šahić, 8. Igor Išek, 9. Mario Mileković ( od 69.min. Ivan Peula ), 10. Perica Jakovljević, 11. Goran Rusan ( od 90. min. Damir Belčić), trener: Željko Išek

Strijelci: 0 : 1 Jakovljević (58), 1 : 1 Blažinić (62), 1 : 2 Jakovljević(72), 2 : 2 Bobinac(74)

Žuti kartoni:

N.K.LEKENIK: Domitrović(58)- Preoštar start

NK BANOVAC: Ban(48)-Povlačenje za dres, Komar(76)-Preoštar start, Išek(87)-Preoštar start

{ 6 komentari… read them below or dodaj jedan }

ŠMEX travanj 18, 2010 u 20:44

Mislim da su navijači nadmašili sva očekivanja….a i rezultat je zadovoljavajući!!! Idemo do naslova! 😛

Odgovori

NEC travanj 18, 2010 u 21:55

Zahvaljujemo se našim mladim navijačima koji su danas bili velika podrška i pokazali su kako se bodri svoj klub. Na žalost, nismo uspjeli pobijediti ali bitno je da i nadalje sami odlučujemo o svojoj sudbini, iako će sada biti znatno teže budući da smo u proljetnom dijelu izgubili 4 boda na domaćem terenu. Pred nama je jasan cilj: pobijediti sve do kraja, osvojiti 1. mjesto i plasirati se u IV HNL. NAPRIJED LEKENIK!

Odgovori

Andrej Žinić travanj 18, 2010 u 23:30

Stvarno teška utakmica za obije ekipe…Atmosfera je bila bolja od onih na utakmicama prve lige…Navijači obje ekipe su se predstavili u najboljem izdanju…Bila je to utakmica s prekrasnim golovima i vrlo žestokom igrom…Svaka čast domaćinu koji nas je odlično ugostio i nadamo se skorom susretu…

Odgovori

IvicaGrgić travanj 19, 2010 u 08:32

Bravo dečki čestitam Gregi na dobroj igri no moglo je to biti još i bolje samo da je imao više lopti u nogama pa ipak svaka čast jer ovaj protivnik je stvarno dobar NAPRIJED LEKENIK

Odgovori

ŠMEX travanj 19, 2010 u 16:27

Samo svaka čast Komi,Đuri,Denisu i Toci koji su nas jedini došli pozdravit nakon utakmice!!! 😀 Bravo dečki

Odgovori

MONITOR travanj 19, 2010 u 19:24

Poruka za igrače : dečki, nađite samo malo vremena na kraju tekme za pozdrav svojim navijačima koji vas tako glasno bodre !

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: