Lekeničani pobjedili Slogu Maris te preuzeli tron I.ŽNL

11. travnja 2010.

Lekeničani su odradili gostovanje u Starom Grabovcu puno bolje nego što se očekivalo, pokazali su zube od samog  početka utakmice te ostavili domaćine bez ispaljenog metka. Blatnjav, neravan teren nisu bili saveznici nijednoj momčadi a pred sami kraj susreta počela je i kiša.

HNK Sloga Maris Jazavica – NK Lekenik 0 : 3 ( 0 : 1 )

bobe.jpg

Nismo mogli bolje otvoriti susret. Već u 2. minuti Gregurić centrira sa lijeve strane na glavu Bobinca koji sa 4-5 metara glavom loptu šalje u mrežu.  Igra se tvrda, muška igra u sredini. U 9. minuti Kireta daje paraboličnu loptu za Bobinca koji sa 10 metara traljavo puca te domaći golman brani. Prvi pokušaj Sloge Maris da ugorzi Bartulića došao je u 20. minuti preko bivšeg igrača Lekenika Koste Đukića. Bio je to prizeman udarac sa ruba šesnaesterca. Bartulić siguran. Lekeničani imaju dva napada koji obečavaju ali sudac sudi dva “sumljiva” zaleđa. U 22. minuti Đurašin se ubacio po ljevom boku i dobivši loptu od danas sjajnog Gregurića. Centrira ali lopta odlazi pod prečku, domaći vratar sa velikim naporom izbija loptu van. Turkman puca glavom na ubacivanje Kirete sa desne strane. Golman uz pomoć stopera spašava. U 41. minuti mat situacija za Turkmana. U kontri Kutleša “gura Turkmana” te on jedan-na-jedan sa golmanom.Nažalost promašio je cijeli gol.  U drugom poluvremenu domaćini potpuno padaju te se otvaraju, ponajprije na lijevoj strani. u 56. minuti prekršaj na sredini. Kireta dugom loptom traži Turkmana kojeg danas ne mazi sreća. Tuče pored gola. U 58. minuti Turkman – Gregurić – Turkman gdje  Turkman opet izlazi pred vratara iskosa ali puca pored gola. Nekoliko trenutaka poslije Gregurić ponovno upošljava Turkmana koji puca preko gola. Nakon promašaja slijedi gol. Tekla je 64. minuta kada nakon miniature u kaznenom prostoru domaćina Turkaman – Kutleša. Kutleša ubacuje loptu za Bobinca koji zabija za 0 : 2. Lekeničani mogu odahnuti. Nakon gola trener Milunić daje priliku  Ivančiću, Dumboviću i Majstoroviću koji ulaze umjesto Gregurića, Vrhovca i strijelca oba lekenička pogotka Bobinca. U 81. minuti greška domaćina. Dumbović dobiva loptu te upošljava Turkmana koji izlazi jedan na jedan i zabija. Domaćin je u potpunosti potonuo. U 85. minuti Turkman probija na ljevoj strani te zatim centrira. Kutleša glavom spušta za Dumbovića koji puca pokraj gola. U 87. minuti trese se mreža iza Bartulića. Gol domaćina se ne prizna zbog zaleđa. U 90.minuti golman griješi ali poklon Kutleša nije iskoristio. Zadnji udarac domaćina je i njihov najbolji pokušaj da ublaže poraz. Lekenički vratar kao Spiderman spašava mrežu.

Lekeničani su odigrali vrlo dobro, uzeli su sva tri boda i to je najvažnije. Nažalost žuti karton dobio je Turkman kojemu je ovo treći te neće biti u mogućnosti da nastupi sljedeći vikend protiv Banovca, prva dva zaradio je u bivšem klubu. U 18. kolu vrlo zanimljivo je bilo u Majuru gdje su igrali Radnik i Zrinski. Zrinski nakon tri poraza ove godine napokon je pobijedio te time dao šansu lekeničanima koji to iskoristili da se vrate na tron kojeg su prepustili Radniku još na samom početku. Da ovaj tjedan bude stopostotan pobjednički za lekeničane potrudili su se i pioniri koji su pobjedili u Gvozdu. Tablicu i rezultate ostalih utakmica pogledaje ovdje.

1.ŽNL

18. kolo 11.04.2010 Stari Grabovac, igralište NK Nacional

Vrijeme: oblačno, kiša Gledatelja : 50

N.K SLOGA MARIS –  Š.N.K. LEKENIK  0:1 (0:3)

Suci: Ivica Malekinušić-Osekovo, Tomislav Krznarić-Kutina, Tomislav Valešić-Kutina

N.K SLOGA MARIS 12. Robert Melnik, 2. Ivan Horvat ( od 65. min. Ivan Pranić ), 3. Marko Polimac, 4. Miroslav Perošević ( od 45. min. Mario Čvorak ), 5. Valerio Tomić, 6.Dragoslav Iličić, 7. Boris Kajić ( od 70.min. Ivan Ivanda ), 8. Nenad Kajić, 9. Saša Jurić ( od 69.min. Denis Matijašević ), 10. Enes Hajdarević, 11. Marko Vašara ( od 3. min. Kosta Đukić ), trener: Boris Horvat

Š.N.K. LEKENIK 1.Nikola Bartulić (kap.), 2.Tomislav Jurčić , 3. Ivan Đurašin , 4.Ivan Vrhovac ( od 76.min Ivan Dumbović ), 5.Mario Domitrović , 6.Alen Komić , 7.Ivan Bobinac ( od 71. minute Mario Majstorović ), 8.Danijel Kireta, 9.Tomislav Kutleša  ,10. Ivan Gregurić ( od 72.min. Denis Ivančić ),11. Dario Turkman, trener: Joso Milunić

Strijelci: 0 : 1 Bobinac (2), 0 : 2 Bobinac(65), 0 : 3 Turkman(81)

Žuti  kartoni:
N.K. SLOGA MARIS:  Horvat (62)-preoštar start, Jurić(65)-prigovor sucu

Š.N.K. LEKENIK: Turkman(71)-preoštar start

{ 9 komentari… read them below or dodaj jedan }

NEC travanj 11, 2010 u 21:35

Čestitke igračima i treneru na pobjedi protiv vrlo neugodnog protivnika, te preuzimanju prvog mjesta na tablici. Pobjeda je ostvarena uvjerljivom i sigurnom igrom, te odgovornim pristupom od samog početka, čime je do punog izražaja došla individualna kvaliteta naših igrača. Raduje činjenica da je stvoreno 10-tak čistih prilika za pogodak, ali je realiziran samo manji dio. To je dio igre koji se u nastavku prvenstva mora poboljšati, budući da bi takva dekoncentracija pa i nonšalancija u nekim prilikama mogla biti kažnjena. Također, zahvaljujemo se domačinima na gostoprimstvu te fair i korektnoj igri, te im želimo uspjeh u nastavku prvenstva.

Odgovori

lekenik travanj 11, 2010 u 23:07

lekenik šampion!!!

Odgovori

IvicaGrgić travanj 12, 2010 u 09:23

Bravo dečki

Odgovori

pera travanj 12, 2010 u 09:52

čestitam

Odgovori

pera travanj 12, 2010 u 09:55

Čestitam Upravi, treneru i igračima na pobijedi,
najbolji ste!
Pokušali smo Vas pobijediti, ali nije išlo.
Želim Vam puno dobrih rezultata u 4. hnl,
te da dostojno i kvalitetno predstavljate naš Savez!

Odgovori

Ivan travanj 12, 2010 u 12:07

Uprava NK Lekenik zahvaljuje Peri na lijepim željama. Ipak, mi smo svjesni da prvenstvo nije gotovo i da ćemo ostvariti plasman u IV HNL jedino ako ćemo ozbiljno igrati i svakom protivniku pristupiti sa dužnim respektom. U svakoj prilici igračima želimo naglasiti da ishod utakmice ovisi o nama i našem pristupu, te da je opasno u utakmicu ući bez punog angažmana. Također, nadamo se da ćemo ispuniti naše dugoročne ciljeve koji se prvenstveno odnose na Školu nogometa i rad sa mladima, te ulaganju u infrastrukturu (dogradnja službenih prostorija, pomoćno igralište, sanacija terena i dr). Tek nakon toga moći čemo s ponosom istaknuti da je Lekenik nova, zdrava snaga i primjer uspješnog rada u Nogometnom savezu SMŽ.

Odgovori

Krempi travanj 12, 2010 u 17:23

Pa tolike šamse propuštane ali dobro je idemo dalje…pobjeda je naša…

Odgovori

MONITOR travanj 12, 2010 u 17:49

Samo malena korekcija glede drugog gola. Drugi gol postigao je Bobinac iako je i Turkman bio vrlo blizu u završnici akcije. Dakle, 0:1 Bobinac(Gregurić), 0:2 Bobinac(Kutleša), 0:3 Turkman(Dumbović).

Odgovori

Đuro travanj 14, 2010 u 22:42

evo iako nas vecinu nije isla imali smo jednog glasnog navijaca .. bravo dras 😀

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: