Kup: Lekenik – Radnik 4 : 1

31. ožujka 2010.

Lekeničani su 6. kolu Kupa dočekali Radnik iz Majura. Zaigrali su prošaranom sastavu bez nekoliko prvotimaca, ali ipak dovoljno jakom da uvjerljivo pobjede rezultatom 4 : 1 (1 : 0).

Već u 5. min. Turkman na centaršut Majstorovića puca u vanjski dio mreže. Isti igrač minutu kasnije prihvaća dugu loptu golmana Sigura, ali puca opet pored gola. U 9. gosti su zaprijetili iz slobodnog udarca sa 18 m, zamalo iznad prečke. Lekenik u vodstvo dovodi Kutleša u 23. minuti. Turkman je sjajno asistirao Kutleši koji “polaže” vratara na zemlju i smireno zabija za 1:0. Dvije minute kasnije, Kutleša između tri igrača Radnika gura loptu za Turkmana koji sa 10 m pogađa stativu. Gosti su novu priliku imali u 28. min. ponovo iz prekida. Na nabačenu loptu iz slobodnog udarca, napadač gostiju glavom sa dva metra od gola promašuje gol. Majstorović je pak u šansi u 41. min. nakon proigravanja Turkmana ali puca u vratara.

U drugom poluvremenu Radnik ima kazneni udarac nakon što je Domitrović srušio igrača gostiju, ali izvrsni golman Sigur je obranio i nažalost povrijedio se. Samo trenutak kasnije Radnik ipak izjednačuje.  Nakon neopreznosti domaće obrane, napadač Radnik same je pred vratima i sigurno zabije za 1:1.  U 68.. minuti sudac dosuđuje kazneni udarac za Lekenik. Turkmana u prodoru prema golu, gostujući igrač ruši u 16 m i sudac uz suglasnost pomoćnog suca koji je bio u liniji sa događajem pokazao na bijelu točku. Gosti su žustro protestirali, no promjene odluke nije bilo. No, Kiretin udarac brani gostujući golman, ali na odbijenu loptu utrčava mladi napadač Blažinić i posprema loptu u mrežu za 2:1. Slijedio je novi i posve neobjašnjivi protest gostiju koji su tražili ofsajd Blažinića. Na koji način je on mogao biti u zaleđu ako je utrčao izvan 16 m na odbijenu loptu golmana nije nam jasno. Zbog pet minutnih prigovora  trajao je prekid, a potom sudac dodjeljuje igraču Radnika crveni karton  te se time zapečačuje sudbina Radnika. Na kraju za uvjerljivu pobjedu zabijaju Turkaman u 79. nakon odličnog solo prodora i ponovno sjajni Blažinić u 90. koji je ponovo u mrežu pospremio odbijenu loptu. . Ovom pobjedom Lekenik ide dalje u Kupu te će u 7. kolu igrati protiv Mladosti u Petrinji. Prođemo li tu prepreku, možda smo u završnici Hrvatskog kupa.  Ajmo Lekenik!

KUP

6. kolo 31.3.2010 Lekenik, igralište Lekenik

Vrijeme:sunčano  Gledatelja : 100

Š.N.K. LEKENIK – N.K RADNIK 4:1  ( 1:0 )

Suci: Kristijan Holcinger-Petrinja, Saša Šmigmator-Sisak, Ivica Kovačević-Petrinja

Š.N.K. LEKENIK 1.Alen Sigur(od 50.min. Nikola Bartulić ), 2.Denis Ivančić ( od 80.min. Jakov Vidak ), 3.Bruno Peršin ( od 64.min Darko Blažinić), 4. Tomislav Jurčić, 5.Mario Domitrović, 6. Ivan Smolković ,7.Ivan Dumbović ( od 45. min. Ivan Gregurić ), 8.Mario Majstorović (od 45.min Danijel Kireta ) , 9. Tomislav Kutleša, 10. Ivan Đurašin, 11.Dario Turkman, trener: Joso Milunić

N.K. RADNIK 21. Zvonko Dumbović, 2. Marko Kotaranin (od 45. min. Ivan Božić), 4.Dario Pandža, 5. Ivica Adamović, 6. Ivan Vidović, 9.Tomislav Marić ( od 76.min. Marko Pavić ), 14. Marinko Krmpotić ( od 64.min. Tihomir Tomić ), 17. Josip Preučil, 19. Karlo Orešković ( od 45.min. Goran Kostrić), trener Krešimir Bašić

Strijelci: 1 : 0 Kutleša (23), 1 : 1 Preučil (49), 2 : 1 Blažinić(71), 3 : 1 Turkman(80), 4 : 1 Blažinić(90)

Žuti kartoni:

N.K.LEKENIK: Sigur (40)-Prigovor sucu, Domitrović (47)-Prigovor sucu, Peršin(57)-Preoštar start

N.K.RADNIK: Vidović(70)-Preoštar start, Marić (71)-Prigovor na odluku pom. suca

Crveni kartoni:

N.K.RADNIK: Paunović(71)-Mi se obraća riječima “hoćete li batina te ponavlja”

{ 5 komentari… read them below or dodaj jedan }

stranac ožujak 31, 2010 u 22:49

imate široku klupu, svi redom kvalitetni igrači, sad jedino treba sve kockice posložiti.

Odgovori

Đuro travanj 1, 2010 u 00:22

dumbovic,greguric,majstorovic,blazinic.

Odgovori

Igor travanj 1, 2010 u 15:28

Jer moj burazer živi od starog pravila, il si bos il si s kopačkama!

Bravo Darko svaka čast(daj posudi 100 kuna za kladu) ahaha:D:D:D

Fakat jesi joker s klupe,kao Babel….

Odgovori

igrač travanj 1, 2010 u 19:27

gosti nisu prigovarali na zaleđe već na prerano utrčavanje igrača koji je zabio pogodak

Odgovori

Đuro travanj 2, 2010 u 00:40

ajde molim te.. koja je razlika??! za ono je jedan crveni malo..

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: