TŠK osvojio bod u Lekeniku

22. ožujka 2010.

Seniori NK Lekenika u prvoj utakmici nastavka prvenstva I. ŽNL, pred domaćom publikom nisu uspjeli upisati 3 boda. Iako su vodili sa 2:0, igrači TŠK-a uspijeli su izjednačiti rezultat i otići iz Lekenika sa jednim bodom. Domaćini su na kraju bili razočarani jer je ipak u zimskoj pauzi momčad pojačana sa 5 igrača i trenerom Milunićem, redom iz višeg ranga natjecanja. Igru je otežao vjetar koji je kumovao i kod izjednačujućeg pogotka.

Počelo je obećavajuće za domaćina. Već u 2. minuti Ičanović je centaršutom u priliku gurnuo Turkmana, ali ovaj nije uspio glavom zahvatiti loptu. U sljedećoj minuti Lekenik je poveo! Nakon kornera s desne strane, golmanu TŠK-a Lučanu je lopta ispala iz ruku, a najprisebniji je bio Bobinac i pospremio loptu u mrežu za 1:0 Lekenika. U 5. min. Ičanović je odigrao paralelu za Turkamana na polovici gostiju, ali ovome bježi lopta. Isti igrač u 13. min. centrirao je ubačaj za Kutlešu čiji prizemni udarac odlazi kraj stative. Dvojac Turkman-Kutleša ponovo prijeti u 20. min. Turkman je probio po lijevoj strani i pri ulasku u 16-metara dodao Kutleši čiji udarac gosti blokiraju. Do kraja poluvremena igra se uglavnom odvijala na sredini terena, a obrane su uspješno rješavale sve napadačke pokušaje. Vjetar je dodatno otežao igru i smanjio mogućnost atraktivnijoj igri. Ipak, Lekenik je sretniji otišao na odmor zbog minimalnog vodstva.

Nastavak utakmice donio je povećanje vodstva Lekenika. U 55. min., nakon neuspješnog namještanja zaleđa gostujuće obrane, Turkam se sam našao pred vratarom Lučanom i mirno poentira za 2:0, i tada se činilo nova 3 boda. No, gosti se nisu predavali, i brzo smanjuju prednost. U 61. min. Bešić je sjajno izveo slobodni udarac preko živog zida i pogodio lijevi kut Bartulićeva gola. Šest minuta kasnije Turkman je s loptom u 16-metara, oštro centrira za Kutlešu, ali ovaj kasni. Nažalost domaće publike koja se unatoč vjetrovitom vremenu odazvala u velikom broju, 75. min. donijelo je neočekivano izjednačenje. Igrač TŠK-a izveo s lijeve strane korner, a “felšana” lopta uz pomoć vjetra vara golmana Bartulića koji ju uspjeva samo dodirnuti, a ona odsjeda u gornjem kutu mreže. Do kraja utakmice, domaći su pokušavali, ali više od 2:2 nije išlo. Na kraju, sretniji su svakako bili gosti koji su stigli veliku prednost, ali treba istaknuti da su u nastavak prvenstva ušli puno jači nego što su bili jesenas. Lekenik pak još treba uigrati izmjenjeni sastav, kojem su jako nedostajali mladi veznjaci, ozljeđeni Dumbović i Gregurić, te kartonirani Vrhovac s kojima bi igra Lekenika trebala dobiti više tečnosti i kombinatorike kojima će se sigurno priključiti jesenas standarni Đurašin koji je u ovoj utakmici ušao kao pričuva.

U 15. kolu I.ŽNL vodećem trojcu sada se pridružila Mladost iz Gornje Gračenice koja ima isto bodova kao i Zrinski. Lekeničani bodom doma i iznenađujućim velikim porazom Zrinskog od Sloge Maris 5:0 imaju bod prednosti. Ovom pobjedom Sloga Maris napravila je još jedan sklap vodećim momčadima. Ovakav splet okolnosti iskoristio je Radnik koji ima sad u ovom trenutku velikih pet bodova ispred Lekenika. Ovo kolo nije bilo dobro za domaćine koji nisu upisali pobjedu, tri poraza i tri nerješenih ishoda. Momčad INE je odustala od daljnjeg natjecanja u i.ŽNL. Za rezultate 15. kola i tablicu stisnite ovdje.

1.ŽNL

15. kolo 21.03.2010 Lekenik, igralište Lekenik

Vrijeme:sunčano,vjetrovito  Gledatelja : 200

Š.N.K. LEKENIK – N.K TŠK 1932 2:2  (1:0)

Suci: Jaroslav Gulan-Sisak, Zoran perić-Sisak, Zlatko Bontempo-Sisak

Š.N.K. LEKENIK 1.Nikola Bartulić (kap.), 2.Denis Ivančić , 3.Muris Ičanović,4. Danijel Kireta, 5.Mario Domitrović, 6. Alen Komić ,7.Tomislav Jurčić, 8.Ivan Bobinac (od 65. min. Ivan Đurašin) , 9. Tomislav Kutleša, 10. Mario Majstorović ( od 77. min. Bruno Peršin), 11. Dario Turkman , trener: Joso Milunić

N.K. TŠK 1932 1. Danijel Lučan, 2. Zdravko Medved (od 45. min. Ljudevit Jelić), 3. Damir Žganec, 4. Slaven Gučanac, 5. Alen Bešić, 6. Ivica Matleković, 7. Robert Bezuk, 8. Samir Bekonjić (od 70. min. Igor Biljan), 9. Dražen Klarić, 10. Željko Dujmić (od 8. min Damir Klarić), 11. Elvis Džaferović, trener: Damir Klarić

Strijelci: 1 : 0 Bobinac(3), 2:0 Turkman, 2:1 Bešić, 2:2 Žganec

Žuti kartoni:

N.K.TŠK: 1932: Džaferović (41)-Ometanje protivničkog igrača, Bezuk(64)- potezanje igrača, Žganec(84)- nepoštivanje odstojanja

{ 3 komentari… read them below or dodaj jedan }

lekenik ožujak 25, 2010 u 10:10

igra je bila dosta loša..što su mogli vidjeti svi koji su bili na tekmi..nadamo se svi da će trener nešto poduzeti i da u subotu idemo po pobjedu 😀

Odgovori

ime nije bitno ožujak 26, 2010 u 19:53

slazem se…igra je bila jako losa…no dobro, recimo da nasi decki nisu imali svoj dan…to je sad proslost…treba gledati naprijed i potruditi se. pozdrav svima 🙂

Odgovori

Đuro ožujak 27, 2010 u 14:27

sutra imaju sansu za popravak,a moguca sutrasnja pobjeda ih vraca u borbu,sve osim pobjede je pocetak kraja.

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: