Pripreme juniora: Peščenica – Lekenik 2:4

20. ožujka 2010.

Naši juniori uspješno su savladali prvu prepreku u pripremnom periodu u prijateljskoj utakmici u Pešćenici, protiv istoimemenog rivala. Ne toliko briljantnom igrom ali velikim zalaganjem na terenu ostvarili su pobjedu od 4:2. Realno gledano nije ostvarena nadmoč u posjedu lopte, utakmica je bila relativno ravnopravna s tim da su naši grači pokazali viši stupanj kolektivne igre i veći postotak u realizaciji šansi. Mada još ima puno prostora za napredak u samoj igri, ne može se reći da su navijači naših juniora iz Pešćenice otišli nezadovoljni.

Otvaranje utakmice pripalo je juniorima Pešćenice koji su u tom periodu vršili pritisak na naš gol iako u tom periodu nisu ostvarili niti jednu konkretnu šansu. Prvu šansu na utakmici ostvarili su naši igrači i i odmah je pretvorili u vodstvo. Nabačenu loptu sa lijevog boka spustio je kao povratnu loptu Cavrić za Ćosića koji odmah topovski puca pod prečku domaćeg vratara i to je 0:1. Do 44. minute  igra je otvorena i mora se reći ravnopravna. Tada  nakon jedne pogrešno izbijene lopteod našeg igrača slijedi ne toliko jak ali precizan udarac u kut i to je 1:1 a to je ujedno i rezultat prvog poluvramena. Odmah na početku drugog poluvramena slijedi brza akcija po desnom boku Zec je fenomenalno probio desni bok i poslao povratnu loptu za D.Blažinića koji prebacuje istrčalog domaćeg vratara i to je opet prednost za 1:2. Naši juniori u tom periodu igraju odlično te vrlo brzo slijedi prodor po sredini našeg veznjaka Ćosića koji vrlo preciznim pasom izbacuje D.Blažinića koji ne propušta poentirati prizemnim udarcem u kut domaćeg vratara i to je 1:3. U razdoblju od narednih 15 min ekipa Pešćenice stvara dvije zrele šanse ali ne zabija gol. To je bio i period bolje igre domaćih nogometaša koji nisu materijalizirali svoje šanse. Kazna je vrlo brzo uslijedila trećim pogotkom D.Blažinića koji je „vukao“ loptu u solo prodoru  gotovo 25 metara a zatim sa oko 20-tak metara neometano pucao pod prečku domaćeg vratara za 1:4. Do kraja utakmice opet neznatno bolja bolja Pešćenica čiji su nogometaši uspjeli malo popraviti dojam u 79. minuti postigavši gol za 2:4. S obzirom da je to prva pripremna utakmica trebamo biti zadovoljni prvenstveno željom i borbenošću, a na igri u sustavu 4-4-2 ima još puno posla. Ekipi Lekenika danas su puno nedostajali Grgić,Kolarević i Kobi koji su imali školskih obaveza a pozitivno su dobrom igrom iznenadili „povratnici“ u ekipu Majstorović Ivan i Zec Ibrahim koji su nakon godinu dana pauze nakon samo 7 treninga pokazali da se na njih treba ozbiljno računati. Također treba reći da su oba vratara Sever i Petričević M. svoj posao solidno odradili. Raduje i „hat-trick“ D.Blažinića koji, ako se „po jutru dan poznaje“ nagovještava polusezonu sa dosta postignutih golova. Sa puno većom minutažom participirali su i Ivić Đuro David i Marić Mark koji u protekloj polusezoni zbog godina nisu smjeli igrati za juniore jer su bili premladi.  Dva najznačajnija „veznjaka“ Cavrić i Ćosić bili su standardno odlični kao i braća Josip i Jakov Vidak. Svi ostali juniori koji su danas igrali odigrali su solidno a napredak u njihovoj igri se tek očekuje. Izvještaj pripremio trener juniora Boris Blažinić.

Za juniore NK Lekenik igrali su : Sever, Petričević M, Vidnić, Petričević I., Vidak Jo.,Vidak Ja.,Cavrić, Ćosić, Blažinić, Sučić, Zec, Majstorović I., Romarić, Ivić, Marić

{ 3 komentari… read them below or dodaj jedan }

Led Zeppelin(Ćos) ožujak 20, 2010 u 18:39

tekma je bila solidno odigrana…mogli smo i pobijediti vecim rezultatom ali nema veze…glavno da smo poceli dobro u pripremama i sad se moramo spremiti za utakmicu protiv Mahova u kupu…xD…i peča je odlicno branio…

Odgovori

Vrabac ožujak 20, 2010 u 22:18

BRAVO DEČKI!!!! Još da su bila ova tri igrača mislim da bi ste ih još više pobijedili.Samo tako nastavite

Odgovori

Jambrek Prosinečki ožujak 21, 2010 u 11:56

A ste došli? Dober dan. Ljepotan je zabio 3 gola,bravo ljepotane!!!

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: