Zrinski pao tek nakon jedanaesteraca

7. ožujka 2010.

Nogometaši Lekenika ovu nedjelju imali su prvu ovogdišnju domaću i službenu utakmicu. Odazvao se veliki broj navijača koji su usprkos vremenu ipak došli. Vrijeme nije išlo na ruku osim navijača ni igračima,uz  temeraturu koja je bila oko ništice puhao je vjetar.

Utakmicu treba čim prije zaboraviti.  U prvom poluvremenu igra se na sredini terena te jedina prava akcija bila je na strani Lekenika. Lekenička devetka( Tomislav Kutleša ) biva srušen u petercu te je sudac pokazao na bijelu toku. Igrač na kojem je prekršaj skrivljen sam je i raliziro jedanaesterac te Lekenik je poveo u 29.minuti.

Drugo poluvrijeme ne mjenja stanje na terenu. Momčadi  izgledaju umorno, a na ruku im nejede ni blatnjav teren i vrlo hladno vrijeme. Ipak Zrinski je bolji te iz jedne akcije izjednačavaju. Došlo je do nesporazume Bartolić-Komić koju gostujući napadač iskorištava za izjednačenje. 66 minuta 1:1. Nedugo nakon toga prvo gostujući pa onda i domaći igrač dobivaju drugi žuti odnosno crveni te time obje momčadi završavaju sa desetoricom. Kod lekeničana pocrvenio je Vrhovac te time neće igrati već sljedeču utakmicu protiv INE doma.Valja spomenuti i pokušaj stijelaca jedinog lekeničkog gola na utakmici. Ivančić je probio na desnoj strani te dodaje na pet Kutleši koji puca po zemlji te gostujući vratar spašava Zrinski. Utakmica završava nerješeno 1:1. Kako je  to kup utakmica mora se znati pobjednik pa su treneri morali izabrati igrače koji će pucati jedanaesterce da se dobije pobjednik. Jedanaesterce  redom pucaju: Turkman(brani vratar);gostujući igrač Tomislav Šimičić zabija za 1:2, Kutleša(preko gola); gostujući igrač puca uz gol;Ičanovićev udarac brani golman; Brani i Bartuluć; Komić zabija za 2:2; Bartulić ponovno spašava lekeničane; Kireta dovodi lekeničane u vodstvo 3:2; Bartulić ponovno brani i odvodi Lekenik dalje.

Lekeničani MORAJU dati i pokazati više ukoliko žele nastaviti prošlogodišnje rezultate.

KUP

4. kolo 7.3.2010 Lekenik, igralište Lekenik

Vrijeme:hladno,vjetrovito  Gledatelja : 100

Š.N.K. LEKENIK – N.K ZRINSKI 3:2  ( 1:1  ;  1:0 )