Bod ko kuća

8. studenoga 2009.

NK Lekenik – Zrinski Odra 1:1

Lekeničani u 12. kolu 1.ŽNL igrali su protiv Zrinskog u Odri. Pobjeda je bila važna za obje ekipe. Nakraju podjela bodova je najpravednija. Skliski teren, kiša i hladnoča nisu godili nijednom klubu.

Utakmica počinje sa par oštrijih prekršaja za žuti karton sa obje strane. Sudac samo upozorava igrače.  Zrinski je opasniji dok lekeničani probavaja na jedinog isturenog u napadu Bobinca. U 22.minuti Ivančić i Dumbović ostavljaju prazninu na desnom boku te domaćin to iskorištava dobrim ubacom u peterac. Domaći igrač glavom puca na prvu stativu. 1:0. Lekeničani neuspjevaju vratiti te Zrinski ponovno prijeti u 30.minuti. Lopta je savladala Bartulića ali ne i gredu. Sreča je pomilovala lekeničke dečke.  Rezultatom 1:0 ide se na poluvrijeme. Trener mijenja dva bočna, Ivančića i Peršina. Ulaze Mišo Đureković i Kosta Đukić. Momčadi su zamjenile uloge. Sada je Lekenik puno više konkretniji u napadu. Domaćini bez ikakvih ozbiljnijih prijetnji u drugom dijelu. Oko 70. minute Bobinac biva srušen u šesnaestercu od strane domačeg vratara ali sudac odmahuje rukom. Ali lekeničani ne staju. Đukić je zaprijetio par puta ali bezuspješno. Kraj se bliži a lekeničani u minusu od jednog pogotka. Mišo se izborio i sam je na ljevoj strani. Vrlo ljepim lobom savladan je domaći vratar. Erupcija oduševljenja lekeničana na tribinama. Izjednačenje. Nakon toga počinje glasno bodrenje naših navijača. Lekeničani su došli ponovno u velikom broju. Nakon toga ipak nije bilo dovoljno vremena za potpuni preokret.

Lekeničani ovim bodom ostaju drugi na tablici 1.ŽNL  iza Radnika sa 23 boda isto kao Zrinski i Banovac. Za lekeničane bila je važna i utakmica između Radnika i Banovca koja je završila istim rezultatom.

Tablicu i rezultate ostalih utamica pogledajte ovdje.

1.ŽNL

12. kolo 8.11.2009 Odra, igralište ŠNK Zrinski

Vrijeme: Hladno,kiša Gledatelja : 100

Š.N.K ZRINSKI –  Š.N.K. LEKENIK  1:1 (1:0)

Suci: Dejan Faltis-V.Ludina, Zoran Perić-Sisak, Krunislav Bušić-Sela

ŠNK ZRINSKI 1. Ivica Išek, 2.Dario Gec (od 75. min. Josip Brabenec), 3. Danijel Matković, 4. Antonio Gec 5. Petar Đurić, 6.Miroslav Žarković, 7. Alen Ivanić, 8.Krešimir Turkalj (od 75.min. Čazim Haliti), 9.Ivica Alapić (od 90.min. Sandro Đeverlija), 10. Velibor Ferčić (od 60.min. Matija Banović) ,11. Matija Salkić (od 60.min. Matija Salkić) , trener: Robert Perković

Š.N.K. LEKENIK 12.Nikola Bartulić, 2.Denis Ivančić(od 45. min. Mišo Đureković), 3. Bruno Peršin (od 45.min. Kosta Đukić), 4.Alen Komić, 5.Mario Domitrović, 6.Ivan Smolković, 7.Ivan Dumbović (od 87.min. Nikola Grgić), 8.Boris Kajić (od 87.min. Mario Skrbin), 9. Zoran Vojković ,10. Muris Ičanović (od 87.min. Tomislav Jurčić),11. Ivan Bobinac, trener: Joso Šeperac

Strijelci: 1 : 0 Ivanić (22), 1 : 1 Đureković(84)

Žuti  kartoni:
Š.N.K. ZRINSKI:  Salkić (38)-preoštar start, Alapić(49)-prigovor sucu

Š.N.K. LEKENIK: Smolković(71)-prigovor sucu, Komić(76)-preoštar start

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: