Bod ko kuća

8. studenoga 2009.

NK Lekenik – Zrinski Odra 1:1

Lekeničani u 12. kolu 1.ŽNL igrali su protiv Zrinskog u Odri. Pobjeda je bila važna za obje ekipe. Nakraju podjela bodova je najpravednija. Skliski teren, kiša i hladnoča nisu godili nijednom klubu.

Utakmica počinje sa par oštrijih prekršaja za žuti karton sa obje strane. Sudac samo upozorava igrače.  Zrinski je opasniji dok lekeničani probavaja na jedinog isturenog u napadu Bobinca. U 22.minuti Ivančić i Dumbović ostavljaju prazninu na desnom boku te domaćin to iskorištava dobrim ubacom u peterac. Domaći igrač glavom puca na prvu stativu. 1:0. Lekeničani neuspjevaju vratiti te Zrinski ponovno prijeti u 30.minuti. Lopta je savladala Bartulića ali ne i gredu. Sreča je pomilovala lekeničke dečke.  Rezultatom 1:0 ide se na poluvrijeme. Trener mijenja dva bočna, Ivančića i Peršina. Ulaze Mišo Đureković i Kosta Đukić. Momčadi su zamjenile uloge. Sada je Lekenik puno više konkretniji u napadu. Domaćini bez ikakvih ozbiljnijih prijetnji u drugom dijelu. Oko 70. minute Bobinac biva srušen u šesnaestercu od strane domačeg vratara ali sudac odmahuje rukom. Ali lekeničani ne staju. Đukić je zaprijetio par puta ali bezuspješno. Kraj se bliži a lekeničani u minusu od jednog pogotka. Mišo se izborio i sam je na ljevoj strani. Vrlo ljepim lobom savladan je domaći vratar. Erupcija oduševljenja lekeničana na tribinama. Izjednačenje. Nakon toga počinje glasno bodrenje naših navijača. Lekeničani su došli ponovno u velikom broju. Nakon toga ipak nije bilo dovoljno vremena za potpuni preokret.

Lekeničani ovim bodom ostaju drugi na tablici 1.ŽNL  iza Radnika sa 23 boda isto kao Zrinski i Banovac. Za lekeničane bila je važna i utakmica između Radnika i Banovca koja je završila istim rezultatom.

Tablicu i rezultate ostalih utamica pogledajte ovdje.

1.ŽNL

12. kolo 8.11.2009 Odra, igralište ŠNK Zrinski

Vrijeme: Hladno,kiša Gledatelja : 100

Š.N.K ZRINSKI –  Š.N.K. LEKENIK  1:1 (1:0)