Lekeničani nastavili nizati domaće pobjede

4. listopada 2009.

Lekenik – Topusko 2:0

nk lekenik - senioriPogledaj sliku u punoj veličini

Nogometaši seniorske ekipe Lekenika pobjedili su u 7. kolu NK  Topusko sa rezultatom 2:0 te nastavili nizati domaće pobjede. I dalje drže prvo mjesto I. ŽNL sa 16 bodova, dok su prvi pratitelji, Radnik iz Majura i Banovac iz Gline, drugi i treći sa bodom manje. Strijelci za Lekenik su bili Ivan  Đurašin u prvom poluvremenu te Kosta Đukić u nastavku. Napomenimo da je Šimičić zbog prekršaja dobio žuti karton što mu je sveukupno treći te će propustiti sljedeću utakmicu Lekenika protiv Radnika sljedeće nedjelje.

Bila je to dosta tvrda utakmica, a Lekenik je od samog početka preuzeo inicijativu na terenu i pokazao odmah tko je domaćin i vodeći na ljestvici. Ipak, unatoč inicijativi, plavi su propustili nekoliko izglednih šansi kod 0:0. Obranu gostiju iz Topuskog, nakon pola sata igre ipak je uspio probiti Ivan Đurašin koji se sjajno ubacio na gurnutu loptu u šesnaesterac i pogodio vratarev lijevi kut za slavlje domaćih. Do kraja poluvremena, Lekeničani su i dalje imali loptu više u nogama, ali su gosti odolijevali novim naletima plavih. Oba takmaca i prošle su sezone igrala zajedno u II. ŽNL, pa  nije bilo prevelikih nepoznanica u sastavima protivnika.

Lekenik je u drugo poluvrijeme krenuo sa ciljem za što bržim pogotkom, kako bi utakmica ušla u mirnije vode, no obrana Topuskog dobro se držala. Nekoliko akcija i gostiju nije rezultiralo težim ugrožavanjem vratara Lekenika Bartulića. I kada se činilo, da će sve završiti minimalnom pobjedom, u 88. minuti za konačnih 2:0 poentirao je napadač Kosta Đukić (zamijenio M. Skrbina). Malo je pretjerao u slavlju, pa je za skidanje dresa “nagrađen” kartonom žute boje. Na kraju je to ispala rutinska pobjeda domaćih za nova tri boda i zadržavanjem na vrhu I. ŽNL, ali sa dosta tvrdim otporom gostiju iz Topuskog. U igru su još ulazili Majstorović, Smolković, Đureković. Sljedeće nedjelje (11. 10. u 15,30h)  na rasporedu je veliki derbi 8. kola kada Lekenik očekuje teško gostovanje kod drugoplasiranog Radnika iz Majura. Za točan polazak autobusa za navijače obavijestit ćemo vas uskoro.
Za tablicu i rezultate ostalih utakmica 7. kola stisnite ovdje.

Š.N.K. LEKENIK – N.K TOPUSKO 2:0 (1:0)

Suci: Vlatko Mlinarić-Sisak, Zlatko Bača-Topolovac, Ivica Kovačević-Petrinja

Š.N.K. LEKENIK 1.Nikola Bartulić, 2.Denis Ivančić (od 71.min. Tomislav Jurčić), 3.Bruno Peršin,4. Alen Komić,5. Mario Domitrović, 6.Muris Ičanović (od 88.min. Ivan Smolković), 7.Ivan Dumbović (od 77.min. Mario Majstorović), 8. Boris Kajić, 9.Mario Skrbin (kap.)(od 45.min. Kosta Đukić ),10.Ivan Đurašin,11.Tomislav Šimičić (od 61.min. Mišo Đureković), trener: Joso Šeperac

NK TOPUSKO 1.Robert Jelekovac, 2.Danijel Dragičević, 3.Darko Bogović, 4.Marijan Šarić, 5.Josip Šarić (kap.), 6. Ivan Jeleković, 7.Zdravko Rožanković, 8. Marinko Kristić,9.Damir Išek,10.Miroslav Kapac, 11. Ivica Krmpotić, trener: Zlatko Kapac

Strijelci: 1 : 0 Đurašin (26), 2 : 0 Đukić (88)

Žuti kartoni:
Š.N.K. LEKENIK: Šimičić (44)-preoštar start, Đukić (88)-skidanje dresa poslije pogotka

N.K. TOPUSKO: Marijan Šarić (56)-preoštar start

{ 2 komentari… read them below or dodaj jedan }

kriticari listopad 7, 2009 u 14:58

e to je vec izvjestaj…svaka cast!..samo tako naprijed..a moze i slika s tribina..

Odgovori

Bozidar listopad 9, 2009 u 20:12

Može slika sa tribina, ali bi bilo atraktivnje kada bi tribina bila puna…

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: