Poraz seniora

27. rujna 2009.

Seniori Lekenika izgubili su prvu prvenstvenu utakmicu protiv Banovca u Glini. Za momčad Lekenika vratili su se Komić te Kajić, a odsutni su bili već duže ozljeđeni Bobinac i Peršin te zbog obveza Jurčić. Lekeničane je ponovno pratila velika skupina navijača. Vrijeme je bilo sunčano.

Utakmica počinje dominacijom domaćina koji tjeraju lekeničane da griješe. U 16.minuti domaći igrač starta na Ivačića koji napušta igru zbog ozljede, a u igru umjesto njega ulazi Vojković. Domaćini su nastavili igrati tvrdo i oštro te iskoristili ukočenost lekeničana pogotkom u 35. minuti. Bila je to polu kontra tri na dva te domaći napadač zabija za 1:0 što će biti naposljetku i konačni rezultat utakmice. Domaćini nastavljaju s pritiskom ali mreže ostaju mirovati. Lekeničani su u prvom poluvremenu imali  malo šansi, vrijedi izdvojiti Đukićev udarac iz voleja u 30. minuti koji je prošao tik preko vratnice.

Na poluvremenu trener Joso Šeparac vadi neprimjetnog Skrbina i uvodi Mišu Đurekovića.  Momčad Lekenika počinje igrati te vidi se da polako uzimaju inicijativu na terenu. Gosti igraju gusto u sredini i čekaju kontre. Kosta Đukić se ponovno nalazi u gol šansi ali golman uz pomoć vratnice spašava domaćine. Nakon krtkih dodavanja blizu protivničkog šesnaesterca Šimičić dolazi pred golmana i šalje loptu uz samu ljevu stativu. U 84. minuti dolazi do kontre domačina koja završava simuliranjem domačeg igrača te time dobiva drugi žuti odnosno crveni karton. Lekenik ni s igračem više ne uspjeva ugroziti domaćeg vratara te upisuje prvi ligaški poraz ove sezone.

I s ovim porazom Lekenik ostaje prvi na tablici. Sljedeće nedjelje lekeničani ugoščuju uvijek neugodnog protivnika. NK Topusko.
Rezultati 6. kola i tablica

1.ŽNL

6. kolo 27.09.2009 Glina, igralište ŠRC Banovac

Vrijeme:sunčano Gledatelja : 300

Š.N.K BANOVAC  –  Š.N.K. LEKENIK  1:0 (1:0)

Suci: Nenad Boršić-Sisak ,Dejan Faltis-V. Ludina ,Antun Pongračić-Kutina

ŠNK BANOVAC 1. Nino Babić, 2.Dejan Rastovski, 3. Nedeljko Tica, 4.Ivica Cestarić, 5.Željko Cestarić, 6.Antonio Štajdohar, 7.Dario Žinić, 8. Armin Šahić,9. Mario Mileković,10.Darko Dvorneković, 11. Igor Išek (kap.), trener: Petar Jajetić

Š.N.K. LEKENIK 1.Nikola Bartulić, 2.Denis Ivančić (od 16.min. Zoran Vojković), 3.Muris Ičanović, 4.Alen Komić, 5.Mario Domitrović, 6.Tomislav Šimičić (od 85.min. Nikola Grgić), 7.Ivan Dumbović (od 66.min. Mario Majstorović), 8.Boris Kajić, 9.Mario Skrbin (kap.) (od 45.min.Mišo Đureković) ,10. Ivan Đurašin,11. Kosta Đukić, trener: Joso Šeperac

Strijelci: 1 : 0 Išek (35)

Žuti  kartoni:
Š.N.K. BANOVAC:  Žinić (13)-preoštar start , Štajdohar (57)-preoštar start, Mileković (75)-preoštar start

Crveni  kartoni:
Š.N.K. BANOVAC: Išek (85) zbog druge opomene-simuliranje u šesnaestercu  ,a prvu opomenu (10)dobio je zbog prigovora sucu.

Š.N.K. LEKENIK: Benčić (13) zbog protesta na prvu odluku suca napucao loptu prema klupi za pričuve, a prvu opomenu(13) zaradio je zbog utrčavanja pričuvnog igrača u teren.

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: