Iz Gornje Gračenice s bodom i dva crvena

13. rujna 2009.

Nogometaši Lekenika igrali su u gostima protiv Mladosti iz Gornje Gračenice. Domaćini su bili u plavim dresovima, a Lekenik u novoj garnituri gostujučih dresova naranđaste boje. Bilo je oko 40 navijača iz Lekenika pa tako da su domaći navijači bili u manjini.Vrijeme je bilo sunčano te temperatura idealna. Kod lekeničana nisu nastupali napadač Bobinac i Peršin zbog ozljeda.
Utakmica je započela dvojbenim penalom za domaćine koji su ga iskoristili. Od tad počela je velika nervoza ne samo naših igrača več i domačih. Pa tako jedan od domaćih igrača uz aut liniju lupio Ivančića da bi samo nekoliko trenutaka poslije nakon što je Ivančić poslao loptu dalje bez namjere da igra na loptu isti domači igrać divljački startao na njega. Iako je sudac vidio točno što se dogodilo kaznio je Malkoča tek sa žutim kartonom. Utakmica od tada biva sve tvrđa i tvrđa. U 11 minuti domaći igrač dobiva dva žuta te crveni zbog dva prigovora.Sudac vrlo puno griješi pri procjenama pa tako i opet penal u 35 minuti je vrlo dvojben. Đurašin je srušen u petercu. Za Lekenik ga je pucao Muris Ičanović. Udarac mu je obranio suparnički golman ali je stigo na odbijenu loptu te zabio za izjednačenje. Lekenik je imo igrača više i počeo se ozbiljnije približavat i prijetiti protivničkom golmanu ali to je bilo kratkog vjeka jer već u 39. minuti Komić zbog bacanja lopte u prekidu igre dobiva drugi žuti te sada opet obje momčadi imaju isti broj igrača. Na poluvremenu došlo je do tri izmjene kod našeg sastava. Umjesto Smolkovića koji je imao par loših rješenja ulazi Đureković na mjesto stopera, Đukić umjesto vrlo neprimjetnog Skrbina te mladi Majstorović umjesto Ivančića. Drugo poluvrijeme obje momčadi prijete ali treba izdvojiti udarac Ičanovića sa trideset metara. Vratnica spašava domače. Nakon toga Kosta Đukić ima dvije mat šanse i onda tek treči put zabija i to prvo je pucao u golmana i onda natrčao na loptu te lagano ugurao u praznu mrežu. Dumbović i Đukić opet imaju svako po jednu šansu ali ju nisu realizirali. Zbog neiskorištenih prilika u napadu bivamo kažnjeni u 71 minuti. Rezultat 2:2. U 77. minuti zbog simuliranja u kaznenom prostoru Kajić dobiva drugi žuti te time Lekenik igra s devetoricom. I domaćin počinje prijetiti ozbiljnije da bi u 83. minuti došlo do ponovnog incidenta. Đurašin koji je igro ljevog obrambenog biva odgurnut na zaštitnu mrežu te domači igrač zbog toga dobiva drugi žuti, neče napustiti igru te nasrče u par navrata na Đurašina koji ni kriv ni dužan dobiva žuti. Uz pomoć publike i suigrača ipak isključeni igrač napušta igru. Nakon toga nije bilo gol šansi ni na jednoj strani te polako se čekao kraj utakmice. Utakmica je završila sa čak 15 kartona od kojih su četri crvena. Lekeničani nisu dobili ni jedan karton zbog preoštrog starta već sve samo zbog prigovora i nesportskog ponašanja.

Na kraju ipak Lekenik je bio bolja momčad koja je igrala te stvarala šanse dok domaćini su pokušavali dugim loptama i preskakanjem igre. Iako se vračaju s bodom iz Gornje Gračenice Lekenik ipak ostaje prvi na tablici te u sljedećoj utakmici dočekuju Slogu Maris. Utakmica je na rasporedu u 16 sati. Da biste vidjeli rezultate ostalih utakmica i tablicu stisnite ovdje.

1.ŽNL

4. kolo 13.09.2009 Gornja Gračenica, igralište Franje Šturlana

Vrijeme:sunčano Gledatelja : 100

Š.N.K. LEKENIK  – Š.N.K MLADOST GG 2:2 (1:1)

Suci: Zlatko Rizvanović-N.Suboc, Darko Tomić-Borovac, Ivan Galetić-Novska

Š.N.K. LEKENIK 1.Nikola Bartulić, 2.Denis Ivančić (od 45.min. Mišo Đureković), 3.Ivan Smolković ( kap. )(od 45.min. Mišo Đureković), 4.Alen Komić, 5.Mario Domitrović, 6.Muris Ičanović , 7.Ivan Dumbović, 8.Boris Kajić, 9.Mario Skrbin(od 45.min.Kosta Đukić),10.Ivan Đurašin,11.Tomislav Šimičić(od 78.min. Nikola Grgić), trener: Joso Šeperac

ŠNK MLADOST GG 1Danijel Toth, 2.Ivica Ovčarić ( kap. ), 4.Branimir Štrlek (od 30.min. Ivan Markanović), 5.Nenad Jurec, 6.Marko Miša , 7.Mato Franić, 8.Miroslav Šteko, 9. Kornel Matoš,10.Marijan Malkoč,11.Igor Culjaga, 13. Marko Čengić, trener: Petar Jajetić

Strijelci: 1 : 0 Ovčarić (5)-11m, 1 : 1 Ičanović (35), 1 : 2 Đukić (48), 2 : 2 Kornel Makoš  (71)

Žuti  kartoni:
Š.N.K. LEKENIK: Šimičić (5)-prigovor sucu, Đurašin (83)-nesportsko ponašanje, Ičanović (53)-potezanje za dres

Š.N.K. MLADOST GG: Malkoč (5)-preoštar start , Marko Šteko (14)-preoštar start, Jurec (47)-preoštar start, Miroslav Šteko (61)-preoštar start

Crveni  kartoni:
Š.N.K. LEKENIK: Komić (39) zbog druge opomene-bacanje lopte u prekidu ,a prvu opomenu zaradio je u 3min. zbog prigovora sucu. , Kajić (77) zbog druge opomene-simuliranje u kaznenom prostoru, a prvu(55) opomenu zaradio je zbog prigovora sucu

Š.N.K. MLADOST GG: Franić (11) zbog druge opomene-prigovora sucu ,a prvu opomenu (10)dobio je zbog prigovora sucu. ,Culjaga (83) zbog druge opomene-odgurnuo suparničkog igrača, a prvu(6) opomenu dobio je zbog prigovora sucu.

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: