Šest pogodaka u mreži Lokomotive

6. rujna 2009.

Nije se mogao poželjeti bolji start u I. ŽNL za lekeničke seniore od ovog. Prva tri kola – tri pobjede, od čega prve dvije u gostima i sjajno prvo mjesto kao novaci lige! U prvoj utakmici pred domaćom publikom, kutinska Lokomotiva ispraćena je iz Lekenika sa pola tuceta golova u mreži. Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj je nakon prvog pogotka u 22. min.,  kod kojeg je gostujući kapetan M. Gašparec glavom skrenuo loptu u svoju mrežu nakon ubačaja sjajnog 17-godišnjeg Ivana Dumbovića, bilo samo pitanje krajnjeg rezultata. Kontrolirali su igrači Jose Šeperca cijelu utakmicu i niti u jednom trenutku nisu ugozili krajnji rezultat.

U samom početku utakmice, nakon jednog start gostujućeg igrača, teže je ozljeđen veznin igrač Boris Kajić te ga je  zamijenio Tomislav Šimičić. Upravo je on postigao sljedeća dva pogotka (31. i 41. min.) i time razrješio sve dvojbe. Krajnjih 4:0 u 1. poluvremenu, dvije minute kasnije postavio je odlični Ivan Bobinac.

U nastavak je Lekenik krenuo sa dvije promjene, ušli su Z. Vojković i K. Đukić, a nešto kasnije i N. Grgić i M. Đureković, tempo je malo pao, ali domaći su postigli još dva pogotka. Peti pogodak, mala je majstorija I. Dumbovića koji je nekoliko puta tijekom susreta izmamio pljesak mnogobrojne publike. Krajnih 6:0 postavio je K. Đukić odmjerenim udarcem iz daljine za novo slavlje vodećeg sastava I. ŽNL.  Utakmica je odigrana u fer i korektnom tonu, a na sudačku trojku nije bilo ozbiljnijih prigovora.  U četvrtom kolu, sljedeće nedjelje, Lekenik gostuje kod Mladosti iz Gornje Gračenice, a vodstvo klubu organizira odlazak na utakmicu autobusom pa se pozivaju svi navijači da bodre plave u nastavku natjecanja u I. ŽNL. Polazak je sa igrališta u 13.30h, a cijena karte je 20 kuna.

Ostale slike s utakmice pogledajte ovdje.

1.ŽNL

3. kolo 06.09.2009 Lekenik, igralište Lekenik

Vrijeme:sunčano,vjetrovito  Gledatelja : 300

Š.N.K. LEKENIK  – NK Lokomotiva 4:0 (6:0)