TŠK 1932 – Lekenik 0:4

30. kolovoza 2009.

Seniorska ekipa NK Lekenika je i u drugom kolu 1. Županijske lige ostvarila pobjedu. Nakon uspjeha prije tjedan dana protiv INE, ovaj put je pobijeđen tradicionalno neugodan protivnik, vrlo dobra ekipa TŠK iz Topolovca i to sa uvjerljivih 4:0 (poluvrijeme 1:0).

U subotu popodne prisustvovali smo odličnoj nogometnoj predstavi, gdje se Lekenik od prvog trenutka predstavio kao bolja, dominantna i čvršća ekipa. Domaćin je bezuspješno pokušavao kroz brzu  igru kratkih pasova doći do pozicije za postizanje pogotka. Međutim, Lekenik je u igri sa puno trke u sredini terena i discipine u obrani bio znatno opasniji, te je i došao u vodstvo golom Maria Skrbina nakon lijepe akcije u kojoj je sudjelovalo više igrača.

Početak drugog poluvremena ponudio je potpuno istu sliku: domaćin bezuspješno pokušava ugroziti gol gostiju, koji su  sve opasniji i do izražaja dolazi njihova sjajna fizička pripremljenost. To je i rezultiralo povećanjem vodstva na 2:0, prekrasnim pogotkom Borisa Kajića sa 16 metara. Time je utakmica bila riješena, te je konačan rezultat od 4:0 bio samo pitanje rutinskog završetka. Pogotke za Lekenik postigli su Muris Ičanović(11m) i Kosta Đukić.

NK Lekenik je sa dvije gostujuće pobjede dokazao da se dobro pripremio za početak prvenstva u višem rangu, te da će u ovom prvenstvu imati zapaženu ulogu.  Ono što posebno ohrabruje je jedinstvo i homogenost u momčadi, dobar rad i zastupljenost igrača na treninzima, te velik broj navijača koji su pratili klub na gostovanjima. Ukoliko se nastavi sa takvim radom, uvjereni smo da će i rezultati biti adekvatni.

U 3. Kolu seniori NK Lekenika igraju u nedjelju doma, 9.9.2009 protiv NK Lokomotive iz Kutine sa početkom u 17 sati. Pozivamo sve navijače da podrže dečke u novoj pobjedi!

1.ŽNL

2. kolo 29.08.2009 Toplovac, igralište Park Grofova

Vrijeme:oblačno,svježe  Gledatelja : 100

N.K. TŠK 1932 – Š.N.K. LEKENIK 0:4 (0:1)